Dnes je nedeľa, 29.máj 2022, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

FOREO apeluje na firmy z celého sveta: Vyrábajte svoje produkty tak, aby boli udržateľné!

apríl 20, 2021 - 20:28
Švédska beauty-tech značka FOREO odmieta jednu z najbežnejších praktík v odvetví spotrebnej elektroniky. Už nie je čas ignorovať dopady na našu planétu! K výrobe svojich produktov preto pristupuje zodpovedne a prezentuje ich ako investíciu do budúcna.
Foto: 
Foreo

So správami o obrovskom znečisťovaní planéty sa stretávame každý deň. Len v oceánoch sa nachádza 500-krát viac mikroplastu než je hviezd v celej našej galaxii, a tieto skládky neustále rastú. Švédska beauty-tech značka FOREO preto volá po trvalo udržateľnom životnom štýle a spúšťa ekologickú kampaň "Make It Last, Not Break Fast". V súvislosti s Dňom Zeme, ktorý pripadá na 22. apríl, kampaň upozorňuje aj na jednu z najbežnejších praktík v odvetví spotrebnej elektroniky – tzv. plánované zastarávanie.

Aký by mal byť postoj spoločností?
„FOREO je spoločnosť orientovaná na zákazníkov. Vyrábame kvalitné a odolné produkty a naši zákazníci to naozaj vnímajú. Nedávno sme oslovili stovky našich pilotných zákazníkov, aby sme zistili, či naše pleťové zariadenia stále používajú. Všetci, ktorých sme oslovili, nám povedali, že aj po 8 rokoch používania tieto produkty bezchybne fungujú, krásne a čisto vyzerajú a majú skvelú výdrž batérie. Znamená to, že sme uspeli nielen v očiach zákazníkov, ale aj pri ochrane planéty tým, že nevytvárame zbytočný odpad," hovorí generálny riaditeľ FOREO Boris Trupcevic. „Spoločnosti by mali dbať na to, aby ich produkty vydržali čo najdlhšie. Ide o uprednostnenie životného prostredia pred ziskom, čo je oveľa efektívnejší prístup, než poskytovanie darov či získavanie certifikátov. Z dlhodobého hľadiska iná možnosť ani neexistuje,“ dodáva Trupcevic.

Spätnú väzbu našich zákazníkov si môžete prečítať tu

pr147.jpg

Foto: 
Foreo

- - Inzercia - -