Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jula Viršíka "nezabilo" očkovanie!

máj 27, 2021 - 21:48
Konšpiračné teórie o tom, že smrť moderátora Jula Viršíka spôsobila vakcína, dnes poprelo Ministerstvo zdravotníctva SR. So súhlasom rodiny zverejnili výsledky pitvy. Zároveň vo svojom stanovisku vyjadrili úprimnú sústrasť rodine.
Foto: 
Rádio Expres

Pán Viršík bol zaočkovaný prvou dávkou 10. apríla a 26. mája zomrel na zlyhanie srdca. Krátko po medializácii, bez bližších informácií, bolo toto úmrtie na internete v rôznych formách spájané s očkovaním. Takéto správy šírili Marián Kotleba, Marek Čulen alebo uživateľský profil Ján Bielik, uvádza sa v stanovisku ministerstva. 

Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, vylučuje súvis medzi očkovaním pán Viršíka a jeho úmrtím: „V prípade úmrtia pána Júliusa Viršíka bola vykonaná pitva. Závery pitvy preukázali vážne cievne postihnutie srdca z chorobných príčin, dôsledkom ktorých došlo k zlyhaniu srdca. Očkovanie, ktoré absolvoval pred vyše 1,5 mesiacom, nie je možné dávať do súvisu s jeho úmrtím."

Prosíme vás o opatrnosť pri správach a internetových statusoch, ktoré akékoľvek úmrtia automaticky dávajú do súvisu s očkovaním. Zneužívanie podobných udalostí na podnecovanie strachu k očkovaniu môže viesť k ďalším úmrtiam na Covid a k opakovane preplneným nemocniciam. Na Slovensku zomrie denne v priemere zhruba 170 ľudí. Mnohí z nich boli v nejakom čase očkovaní. V prípadoch úmrtí, v ktorých pitva preukáže možný súvis s očkovaním, o tom následne otvorene informujeme. Takéto prípady zatiaľ evidujeme tri. Zaočkovaných proti Covidu prvou dávkou máme už vyše 1,6 milióna ľudí.

Na Covid zomrelo na Slovensku už 12 320 a v súvislosti s Covidom ďalších 2 413.

- - Inzercia - -