Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Protestujúci za Greenpeace zranil na futbale viacero osôb

jún 16, 2021 - 11:42
Pred úvodným výkopom duelu Nemecko - Francúzsko sa nad hracou plochu mníchovského štadióna dostal parašutista s prídavným motorom, zamotal sa však do televíznych káblov vedúcich na strechu štadióna a padajúce trosky trosiek ohrozili a zranili viacero osôb.
Foto: 
shutterstock.com, canva.com,

Niekoľko osôb skončilo v nemocnici po utorkovom incidente tesne pred súbojom F-skupiny futbalových majstrovstiev Európy v Mníchove medzi domácim Nemeckom a Francúzskom (0:1). Pred úvodným výkopom sa totiž nad hracou plochu miestneho štadióna dostal parašutista s prídavným motorom, ktorého cieľom bolo v mene spoločnosti Greenpeace vyjadriť protest proti znečisťovaniu životného prostredia nápisom: "Vykopnite ropu!" Tento úmysel však mužovi príliš nevyšiel, zamotal sa totiž do televíznych káblov vedúcich na strechu štadióna a vôbec nie hladko pristál na trávniku. Následkom toho na hraciu plochu aj do hľadiska dopadlo niekoľko trosiek, ktoré ohrozili a dokonca aj zranili divákov a aktérov duelu. Len tesne sa zraneniu vyhol tréner francúzskeho výberu Didier Deschamps.

greenpeace

Európska futbalová únia (UEFA) skutok označila ako "nerozvážny a nebezpečný" a uviedla, že príslušné orgány podniknú potrebné kroky. "Tento neuvážený čin spôsobil zranenia niekoľkým osobám a tie sú teraz v nemocnici," uviedla UEFA. Incident odsúdil aj Nemecký futbalový zväz (DFB).

Organizácia Greenpeace v minulosti už viackrát rôznym spôsobom narušila futbalové zápasy. Akcie UEFA si vyberá, pretože jedným z hlavných sponzorov organizácie a jej podujatí je ruský ropný gigant Gazprom. "UEFA a jej partneri sa naplno venujú udržateľnosti turnaja. Urobili sme už mnoho aktivít na vyrovnanie emisií uhlíka," reaguje UEFA.

- - Inzercia - -