Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Po Slovensku vybuchujú bankomaty! Útok bankomatovej mafie?

jún 16, 2021 - 12:22
Polícia Slovenskej republiky vyšetruje tri nové prípady poškodenia bankomatov počas tejto noci.
Foto: 
Facebook.com/Polícia SR

V Šoporni v okrese Galanta vybuchol ráno pred štvrtou hodinou bankomat. Na miesto vyslali policajtov aj pyrotechnika. Zasahujú aj experti z Kriminalistického a expertízneho ústava Policajného zboru v Bratislave.

„V tejto chvíli vieme potvrdiť, že páchatelia prišli do obce na aute a za pomoci nezistenej látky poškodili bankomat umiestnený na predajni potravín. Pravdepodobne prišlo aj ku krádeži peňazí. Presné škody sa stále vyčísľujú,“ informovala polícia na sociálnej sieti. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre poškodzovanie cudzej veci v súbehu s trestným činom poškodzovania a ohrozovanie prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

Bankomat, ktorý je na predajni potravín, poškodili v noci páchatelia aj obci Výčapy Opatovce v Nitrianskom okrese. Polícia vykonala na mieste viaceré neodkladné úkony a momentálne pokračuje obhliadka špecialistom z kriminalistického a expertízneho ústavu.

V nočných hodinách bol poškodený bankomat aj v obci Turňa nad Bodvou v okrese Košice - okolie. Na mieste takisto prebiehajú procesné úkony za prítomnosti pracovníkov kriminalistického a expertízneho ústavu.

- - Inzercia - -