Dnes je streda, 27.október 2021, meniny má: Sabína
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

FUTBAL-ME: Koronavírus v slovenskom tíme, obranca Vavro je v izolácii

jún 17, 2021 - 15:40
Pozitívny test na COVID-19 mal okrem Denisa Vavra aj jeden člen realizačného tímu reprezentácie SR či vodič slovenského autobusu.
Foto: 
shutterstoc.com, sita, canva.com

Vo výprave slovenskej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách Európy šarapatí koronavírus. Hlavný kouč Štefan Tarkovič vo štvrtok informoval o tom, že pozitívny test na ochorenie COVID-19 mal obranca Denis Vavro a jeden člen realizačného tímu. Podľa hlavného kouča futbalista nemá žiadne príznaky a nachádza sa v izolácii. Meno pozitívneho člena realizačného tímu nie je známe.

"Automaticky sme začali spolupracovať s príslušnými ruskými úradmi a tiež začali aplikovať protokol Európskej futbalovej únie (UEFA). Prijali sme teda kroky na to, aby sme zabránili šíreniu ochorenia. Je mi veľmi ľúto, že náš hráč sa nemôže kvôli covidu zúčastniť na ďalších zápasoch," povedal vo štvrtok popoludní kouč slovenského výberu Tarkovič.

Slovenská reprezentácia síce na ME funguje v uzavretom prostredí, po pondelkovom triumfe nad Poliakmi ju však v utorok opustila a absolvovala prehliadku známeho petrohradského múzea Ermitáž.

Slovákov v piatok 18.6. o 15.00 h SELČ čaká druhý duel na turnaji, v ruskom Petrohrade v ňom vyzvú hráčov Švédska. Konanie tohto zápasu by nemalo byť ohrozené. "Pozitívny výsledok testu mal aj vodič autobusu, ktorý vozil náš národný tím," informovala športová redakcia RTVS.

- - Inzercia - -