Dnes je pondelok, 18.október 2021, meniny má: Lukáš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Matku škrtila vlastná dcéra, zachránil ju skok z balkóna

jún 22, 2021 - 10:11
Až doživotný trest odňatia slobody hrozí obvinenej v prípade preukázania viny pred súdom
Foto: 
facebook.com/KRPZBA

45-ročnej Lenke z okresu Pezinok, ktorej vzniesol vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu.

Obvinená žena dňa 18.06.2021 v dopoludňajších hodinách v jednom z bytov obytného domu v Pezinku, zobrala po predchádzajúcom konflikte s jej 72-ročnou matkou do ruky kábel a matku začala škrtiť. Pri zápase však došlo k pretrhnutiu kábla. Obvinená sa následne pokúsila poškodenú uškrtiť prostredníctvom šnúry, koženého opaska a následne osušky. Poškodenej žene sa však podarilo z bytu dostať na balkón, z ktorého skočila na trávnatú plochu pred domom. Pri páde utrpela zranenia, avšak aj napriek viacerým zraneniam sa jej podarilo utiecť a privolať pomoc.

Žena utrpela viaceré poranenia v oblasti krku a krčnej chrbtice, pomliaždenia krčnej oblasti a na viacerých miestach tela ako aj psychickú traumu. Po príchode na miesto bola

45-ročná žena obmedzená na osobnej slobode a eskortovaná na policajné oddelenie, kde s ňou boli vykonané potrebné úkony v zmysle zákona. Po ich vykonaní bola umiestnený v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v tejto súvislosti spracoval aj podnet k návrhu na vzatie obvinenej ženy do väzby.

- - Inzercia - -