Dnes je streda, 29.september 2021, meniny má: Michal, Michaela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

V Tatranskej Lomnici sa stretnú historické vozidlá, vrátane prvého auta na svete

júl 01, 2021 - 09:26
V Tatranskej Lomnici sa počas najbližšieho víkendu uskutoční medzinárodný zraz historických vozidiel vyrobených pred rokom 1945 pod názvom Tatranský Oldtimer.
Foto: 
www.automobilrevue.cz

Počas šiesteho ročníka sa v sobotu 3. júla predstaví aj historicky prvé auto na svete – motorový koč Benz. Ako informoval zakladateľ a hlavný organizátor podujatia Martin Mladoň, účasť na zraze potvrdilo celkovo 70 posádok. Dominovať budú podľa jeho slov československé vozidlá, ale zaujme aj zbierka amerických vozidiel z 20. a 30. rokov minulého storočia.

Najväčším prekvapením podujatia bude spomínaný motorový koč. Jeho návštevníci si budú môcť vypočuť príbeh tohto prvého auta, ale aj prvej vodičky Berthy Benzovej, manželky konštruktéra prvého automobilu Carla Benza. Tá bez jeho vedomia auto prvou diaľkovou jazdou spropagovala.

Do Tatier príde podľa Mladoňa aj automobil Auburn. Takéto vozidlo kedysi vlastnila hollywoodska hviezda Marlene Dietrich. Diváci si však budú môcť pozrieť aj motorky z roku 1923 a viaceré vzácne vozidlá.

Podujatie odštartuje v sobotu o 9:00 v mestskom parku v Tatranskej Lomnici. Jedinečné autá a motocykle bude môcť verejnosť stretnúť aj na cestách počas spoločnej jazdy cez Tatry, v parku Kaštieľa Strážky a v Ždiari. Zraz vyvrcholí po 15:00 pripraveným koncertom speváčky Kataríny Koščovej s prešovským Dixielandom a prehliadkou „Concours d´elegance o Pohár primátora Vysokých Tatier". Pripravené sú aj ďalšie sprievodné podujatia.

- - Inzercia - -