Dnes je pondelok, 29.november 2021, meniny má: Vratko
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Pohreb bude pravdepodobne iba v rodinnom kruhu

júl 20, 2021 - 22:47
Komik, herec a spevák Milan Lasica zomrel v nedeľu 18. júla večer vo veku 81 rokov na spoločnom koncerte s orchestrom Bratislava Hot Serenaders.
Foto: 
canva.com, archív

Pohreb herca Milana Lasicu by sa mal konať iba v rodinnom kruhu. Pre agentúru SITA to potvrdil výkonný riaditeľ Štúdia L+S Pavol Danišovič. Na otázku, či divadlo zorganizuje pietne podujatie, odpovedal, že sa musia najprv psychicky upokojiť, no určite ho plánujú. Konať by sa mohlo niekedy v auguste.

Vládna strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhla koaličnej rade vyhlásiť v súvislosti s úmrtím umelca štátny smútok. Koaliční partneri však tento návrh neschválili, no rodine chceli ponúknuť možnosť štátneho pohrebu. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v pondelok 19. júla po rokovaní koaličnej rady uviedla, že protokol Úradu vlády SR kontaktuje rodinu a ponúkne jej nejaké možnosti, napríklad čestnú stráž, kondolenčnú knihu či vyvesenie čiernej vlajky. Dodala však, že konečná forma poslednej rozlúčky je v rukách pozostalých.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) si uctil pamiatku Milana Lasicu a Juraja Kubánku podpisom do kondolenčnej knihy, ktorá sa nachádza na Ministerstve kultúry SR. Úrad vlády o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslal tlačový a informačný odbor úradu. Úrad vlády SR v mene premiéra a celej vlády ponúkol rodine Milana Lasicu možnosť štátny pohreb. Rodina ponuku ocenila, rozlúčku si však želá ponechať v súkromnej rovine.

„Pán Lasica, ostanete navždy v našich spomienkach a srdciach. Svojím životom ste nám zanechali veľký odkaz. Ďakujeme,“ napísal do kondolenčnej knihy Heger.

- - Inzercia - -