Dnes je pondelok, 06.december 2021, meniny má: Mikuláš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Milan Lasica: Pohreb v úzkom kruhu rodiny a tichosti

júl 22, 2021 - 08:59
Velikána slovenského humoru Milana Lasicu pochovala rodina v stredu popoludní v bratislavskom Krematóriu. Podľa denníka Nový čas sa obrad konal v úzkom kruhu najbližších.
Foto: 
SITA

Ako píše denník Nový čas, na pohrebe sa zúčastnili manželka Magda Vášáryová, ich dve dcéry a ďalší vybraní smútoční hostia. Nechýbal medzi nim český herec Bolek Polívka s manželkou.

V súvislosti s rozlúčkou s Milanom Lasicom bol v hre aj štátny pohreb, ten však rodina zamietla a rozhodla sa s hercom rozlúčiť len v úzkom kruhu. 

Vládna strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhla koaličnej rade vyhlásiť v súvislosti s úmrtím umelca štátny smútok. Koaliční partneri však tento návrh neschválili, no rodine chceli ponúknuť možnosť štátneho pohrebu. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v pondelok 19. júla po rokovaní koaličnej rady uviedla, že protokol Úradu vlády SR kontaktuje rodinu a ponúkne jej nejaké možnosti, napríklad čestnú stráž, kondolenčnú knihu či vyvesenie čiernej vlajky. Dodala však, že konečná forma poslednej rozlúčky je v rukách pozostalých.

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) si uctil pamiatku Milana Lasicu a Juraja Kubánku podpisom do kondolenčnej knihy, ktorá sa nachádza na Ministerstve kultúry SR. Úrad vlády o tom informoval v tlačovej správe, ktorú zaslal tlačový a informačný odbor úradu. Úrad vlády SR v mene premiéra a celej vlády ponúkol rodine Milana Lasicu možnosť štátny pohreb.

Herec zomrel v nedeľu, po záverečnej klaňačke koncertu v Divadle L+S na zástavu srdca.

- - Inzercia - -