Dnes je nedeľa, 17.október 2021, meniny má: Hedviga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Maloletí Ukrajinci pašovali na východnej hranici tisíce cigariet

august 24, 2021 - 13:38
Policajti oddelenia hraničnej kontroly PZ Zboj a Ulič spolu s Mobilnou zásahovou jednotkou hraničnej a cudzineckej polície Sobrance zadržali pri obci Nová Sedlica 7 štátnych príslušníkov Ukrajiny priamo pri prenášaní 8 veľkých a 1 menšieho balíka.
Foto: 
Spolu sa v nich nachádzalo 850 kartónov (169 964 ks) cigariet bez kontrolnej známky na označenie tovaru. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na sumu 19.769,351 EUR. Prípad prevzal vyšetrovateľ Kriminálneho úradu Finančnej správy (KÚ FS) Košice pre podozrenie z prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru.
Ukrajinci nemali pri sebe žiadne cestovné doklady, pričom 6 z nich bolo neplnoletých. O prípade boli preto vyrozumení pracovníci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Snina.
Všetci cudzinci sa podrobili RT PCR testu na ochorenie COVID-19, pričom jeden zo skupiny mal pozitívny výsledok. Z uvedeného dôvodu sa musia na pokyn regionálnej hygieničky MV SR podrobiť 14 dňovej karanténe. Maloletí cudzinci sú dočasne umiestnení v priestoroch pre predvedené a dočasne zadržané osoby na OHK PZ Zboj, pretože pracovník ÚPSVaR ich odmietol prevziať z dôvodu pozitívneho testu jedného z nich.
Poslednému zo skupiny bolo vydané rozhodnutie o zaistení na účel vrátenia podľa medzinárodnej zmluvy a bol umiestnený do Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.
Zdroj: facebook/policiaslovakia

- - Inzercia - -