Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Recept na zdravé a krásne telo

september 04, 2021 - 11:00
Každá si praje dosiahnuť zdravé a krásne telo. Spôsobov, ktoré fungujú je mnoho, preto si treba nájsť ten vlastný. Prinášame zopár tipov, ktoré vám túto cestu k vytúženému cieľu môžu poriadne skrátiť.
Foto: 
Yes.organic

Prázdna myseľ je základ úspechu

Ak chcete mať dlhodobo vyrovnanú myseľ, tak najúčinnejším spôsobom je meditácia. Nejde o nič zložité, stačí si nájsť napríklad päť minút času každý deň a blahodarné účinky pocítite veľmi rýchlo. Ak sa vám to zdá problematické, môžete si svojich päť minút nájsť aj tesne pred spaním. Myšlienky začnú byť postupne usporiadanejšie, budete sa cítiť vo väčšej harmónii a pohode. Vďaka pravidelnému meditovaniu sú ľudia kreatívnejší, sústredenejší a vyrovnanejší.

 Ak máte pocit, že ide o niečo zložité, opak je pravdou. Ide o veľmi jednoduchú činnosť, pri ktorej sa iba stačí sústrediť na dýchanie. Obyčajný nádych a výdych, na ktorý sústredíte celú svoju pozornosť. Toto je ten najjednoduchší spôsob, ktorý by ste mali vykonávať v pohodlnej polohe v ľahu či sede. Možno vám to pripadá jednoduché, no zo začiatku môže byť naozaj náročné na nič iné nemyslieť, aby vaše myšlienky neustále neodbiehali. Ak sa vám to stane, nič si z toho nerobte je to súčasťou procesu meditácie a každým praktizovaním sa to bude zlepšovať. Dôležité je pravidelné opakovanie tohto cvičenia, ak chcete vidieť časom pozitívne účinky v podobe väčšieho pocitu harmónie a zvýšené sústredenie.

Zdravý elixír krásy

Tajomstvom zdravej kostry a krásnej pleti, vlasov a nechtov je správna vnútorná výživa v podobe vitamínov a minerálov nevyhnutných pre telo. Bio-aktívny kolagén spomaľuje proces starnutia a dodáva pokožke svieži, mladistvý vzhľad. Vracia jej pružnosť, redukuje vznik vrások, zosvetľuje pigmentové škvrny, zmierňuje celulitídu a strie, dokonca podporuje chudnutie a kvalitu vlasov či nechtov. Od dvadsiateho piateho roku života naše telo postupne prestáva produkovať prirodzený kolagén, a preto začíname viditeľne starnúť. Až 5000mg bio-aktívneho kolagénu z rýb spolu s antioxidantami, vitamínmi a minerálmi zabezpečí rýchle vstrebávanie a účinné výsledky,“ vysvetľuje lekárka MUDr. Kinga Wursterová, odborná garantka pre Yes.organic.

Pohybom k rýchlejším výsledkom

Už pár minúť cvičenia dokáže priaznivo ovplyvniť psychiku a s trochou správnej pravidelnej aktivity budete po čase vidieť želaný efekt. Ak si vyberiete také cvičenie, ktoré vás baví, spojíte príjemné s užitočným. Nemusíte byť zrovna fanúšikom posilňovní, aj obyčajná prechádzka v prírode dokáže divy, a aj malý pohyb je lepší ako žiadny. Ak chcete urýchliť výsledok, správny pitný režim je základom zdravého tela, dobre fungujúcej imunity, trávenia aj metabolizmu. Ak chcete schudnúť, udržať si zdravú hmotnosť a krásnu pleť, pitný režim je veľmi dôležitý. Dostatočná hydratácia organizmu je absolútnou nevyhnutnosťou pre krásnu pružnú pokožku, a zároveň zdravé telo.

Doprajte si relax

Vyhraďte si čas pre seba, ak keď to občas môže byť vo víre povinností okolo rodiny ťažké. Či už si dáte iba relaxačnú vaňu, prečítate obľúbenú knihu, zatancujete na hudbu, alebo iba zbehnete pre obľúbenú kávu, takýto oddych je nevyhnutný, aj keby to malo byť iba pár minút denne. Zrazu budete cítiť príval pokoja, menšieho stresu a zaručene sa budete cítiť o pár rokov mladšie.

- - Inzercia - -