Dnes je streda, 20.október 2021, meniny má: Vendelín
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svätomariánska púť ako zdroj sebapoznania

september 10, 2021 - 11:00
Svätomariánska púť ponúka dobrodružnú cestu za (s)poznávaním. Objavujte na nej krásy slovensko-poľského pohraničia a odhaľujte pri tom prekážky, ktoré vám bránia v pocite naplnenia. Táto úžasná púť vám môže poodhaliť to, po čom „celú večnosť“ túži vaše srdce i vaša duša.
Foto: 
PSK

Mariánska cesta zahŕňa 55 objektov na poľskej a 58 na slovenskej strane, pričom nekladie dôraz iba na náboženské aspekty tohto regiónu, ale aj na jeho prírodné a kultúrne dedičstvo. Púť, ktorá citlivo spája výnimočné miesta východného Slovenska, na ktorých môžete objaviť nepoznané a priblížiť sa k tomu, čo na svojej osobnej ceste hľadáte. Svätomariánska púť, ak sa rozhodnete zdolať ju s otvoreným srdcom, vám sprostredkuje skutočnú Božiu prítomnosť a odhalí veľkosť vašej viery.

 Stíšte svoje srdce a dýchajte čaro hlavných pútnických miest. Mariánska hora pri Levoči, Hora Zvir pri Litmanovej, Gaboltov a Ľutina sú miesta s hmatateľnou Božou prítomnosťou, kde môžete nájsť odpovede na svoje otázky. Táto cesta vám okrem nezabudnuteľných zážitkov prinesie aj plnú hrsť radostí, ale aj odpovedí na mnohé vaše otázky.

 Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) chce pre svojich návštevníkov vyzdvihnúť  kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

 Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

 

loga.jpg

Foto: 
PSK
           

- - Inzercia - -