Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

(Ne)pomáha vám muž s domácnosťou?

október 25, 2021 - 07:00
Každá si to vieme predstaviť. Prídeme po náročnom pracovnom dni domov, kde rozvoniava večera, všetko je upratané, deti obriadené a nás už čaká len teplá vaňa. Aká je však realita?
Foto: 
shutterstock.com

Už naozaj nie je doba, aby sme toho nášho velebili za to, že nepije a nebije nás. To mi totiž hovorievala stará mama. Že čo stále vymýšlam. Ja som nemala pocit, že by som extra špekulovala nad tým, ako si uľahčiť život. Pripadalo mi prirodzené, že sme sa dvaja dohodli na budovaní rodiny a tá zahŕňa aj starostlivosť o domácnosť a deti. Generácia pred nami si s tým veľkú hlavu nerobila, ženy na dedinách si pomáhali navzájom, nakoľko muži boli v zahraničí alebo na poli do neskorého večera. Museli si pomôcť samy a od toho sa odvíjali aj ich vzájomné vzťahy. Nemohli si dovoliť nevraživosť na úkor detí. V súčasnosti môžeme vykonávať všetko, čo si zmyslíme. Z priemerného slovenského platu si vieme zaplatiť občasnú opatrovateľku a voľný čas využiť na čokoľvek, nik by nás nemal súdiť. Avšak funkcia otcovstva zostáva podobná.. Miláčik, som v práci až do noci. Ako sa k tomu postaviť?

Ak sa totiž začnete pravidelne ponosovať na jeho workoholizmus, môžete z toho vyjsť za hysterku, drama queen alebo mu jednoducho zjavne pôjdete na nervy. Svoju prácu možno naozaj zbožňuje, cíti sa v nej docenený a doma chce cítiť príjemné teplo domova. Kde je však to, čo chcete cítiť vy?

Neostáva nám nič iné, iba sa zariadiť najlepšie ako vieme. Povolať si na pomoc matku, sestru, pokojne aj svokru. Nevyžadujte od seba 100% vo všetkom, postačí aj 70%.. Na vás stojí a padá celá domácnosť, aj v rámci toho, ako si pán manžel nahovára aký veľmi dôležitý je obsah jeho peňaženky. Našťastie nežijeme povojnové časy, kedy bol problém zohnať jedlo či zimné topánky pre deti. Stačí sa uskromniť a môžete mať radostný, naplnený a najmä pokojný život. Veď koho by bavilo neustále dokazovať svoju hodnotu formou vyleštenej domácnosti, keď nemá spätnú väzbu? Nech si to pán manžel vyskúša. Doprajte mu pár dni vo vašej koži, možno blikne svetielko na konci tunela.

- - Inzercia - -