Dnes je štvrtok, 09.december 2021, meniny má: Izabela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Reformy majú pomáhať ľuďom a nie likvidovať regióny

október 24, 2021 - 12:34
Účelom reforiem má byť pomoc ľuďom a nie likvidácia regiónov. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár. Zároveň zdôraznil, že jeho hnutie nepodporí napríklad rušenie nemocníc, ktoré sú ziskové a nepýtajú peniaze od štátu.
Foto: 
sita

„Nemôžeme robiť reformu pre reformu. Že urobíme nejakú reformu aby sme dostali prachy z Európskej únie. Toto ja odmietam," vyhlásil Kollar. Doplnil, že súčasná reforma nemocníc je nastavená tak, že tie, ktoré fungujú sa idú rušiť, a to, čo nefunguje sa bude udržiavať. Aj keď ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že nechce rušiť nemocnice, podľa predsedu parlamentu by boli mnohé plne funkčné nemocnice zmenené na „doliečováky". Predstavitelia ministerstva totiž podľa Kollára nechodia do regiónov a reformy navrhujú „od stola".

Podľa lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho predvádza vláda v súvislosti s reformami amaterizmus v priamom prenose. „Na Slovensku sú absolútne iné vážne problémy," vyhlásil s tým, že koaličné spory o reformy sú „búrkou v koši". „Nakoniec tá diskusia nie je o podstate tých reforiem, ale už je to zase tri týždne iba to, že si koalícia medzi sebou zase rieši nejakú hádku," povedal Pellegrini. Doplnil, že zdravotníctvo potrebuje do budúcna zásadné zmeny. „Ale tie musia byť robené s tými, ktorých sa týkajú, to znamená s lekármi, s predstaviteľmi nemocníc, s predstaviteľmi samosprávy," dodal.

- - Inzercia - -