Dnes je piatok, 07.október 2022, meniny má: Eliška
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Blahoželáme piatim výhercom k Fitness diárom®

november 21, 2021 - 08:49
Martinka je s Fitshakerom už nejaký ten rok. O to viac sa tešíme že si našla čas a súhlasila s tým, že vám prezradí ako sa jej s nami cvičí a aké výsledky jej pravidelné cvičko prinieslo. Presvedčí vás, že pohyb a Fitshaker je naozaj pre každého. Možno práve tiež zažívate ťažké obdobie, ako Martinka na jeseň 2020 a pohyb jej pomohol prekonať to. Fitness diár poputuje aj do piatich domácností, pozrite sa kto mal šťastie.
Foto: 

Martinka Hanková Fehérová 

Vek: 48

Mesto: Bernolákovo

Váha pred : 60,8

Váha po: 50,8

Aký to bol rok? Čo sa u Vás zmenilo? Ako sa Vám zmenila kondícia počas tohto roka? 

Ďakujem veľmi pekne, aj ja sa tak cítim skvelo. Minulý rok bol náročný. Myslím, že pre všetkých. Začala som ho Novoročnou výzvou 2020 s Fitshaker, aj som statočne dobojovala s mínus 4 kilami, ale covid zasiahol do môjho osobného aj profesného života. Rok 2020 bol ťažký.

Dúfam, že sa nenahneváte, ak tu spomenieme váš vek, no mne to nedá. Vaša postava vyzerá ako postava čerstvej 20tničky. Veľmi vám to pristane. Aký druh cvičenia s nami cvičíte okrem výziev? HIIT alebo si dávate do tela s Diankou?

To určite nie, v 20 rokoch som mala 45 kíl a aj keď som zjedla nosorožca o polnoci a pohyb žiadny, váha zostala . Stále 45 kíl, ale musím zdôrazniť, som malinká, 158 cm, takže žiadna anorektička,  váha štíhlej dvadsiatky. Okrem výzvy som nič iné necvičila, ale ostávam členkou Fitshaker tento rok a dačo si určite nájdem.  Keďže som už staršia dáma, mne sa veľmi páčia tie pilates a joga cvičenia, toto je aj odkaz pre žienky, ktoré chcú stále niečo dynamické, energické, mne sa podarilo schudnúť všetkými formami, ktoré Fitshaker ponúka. Ale chápem, že každá sme iná, ja milujem dlhé pomalé behy, niekto rýchly šprint...

Okrem fitka doma máte aj iné obľúbené športy? Napríklad beh alebo cyklistiku?

Od roku 2016 behám.. Nie kvôli váhe, ale hľadala som relax, zábavu. Aj napriek aktívnemu behaniu som časom naberala, takže som si to dala dokopy, a teda u mňa je problém strava. Na to som sa sústredila najmä tento rok.

Bol to dlhý rok a priniesol aj veľa komplikácií. Ako to bolo u vás? Stáli vám nejaké komplikácie a ťažkosti na ceste za vysnívanou postavou?

U mňa bol rok 2020 náročný. Po pozitívnej zmene a úbytku hmotnosti, objednaná dovolenka v Portugalsku koncom februára 2020,   došla korona a strata zamestnania, pracovala som v kultúre, ktorá je do dnešného dňa, po vyše roku, vo veľmi zlej situácii. Ostala som doma, nezamestnaná, ale nie smutná, po 30 rokoch práce som si užila trochu voľna, zabehla som si mesačný rekord v km, 200 za mesiac, len v lete prišlo zranenie, v septembri úmrtie v rodine, problém si nájsť prácu a jeseň bola zlá a smutná.

Veľmi ma zaujíma aj vaša strava ? Upravili ste ju? Pomohli Vám v stravovaní aj rady od niektorého z našich poradcov z výzvy? 

Ja  viem, že ja mám problém so stravou. Pohybu mám všeobecne dosť, ale v 48 rokoch už je naozaj veľmi dôležité, čo a kedy zjete. A problém s názvom menopauza...Jednoducho, čo zjete v 48 musí byť menej ako 30 ročná. Paradoxne, počas Novoročnej výzvy 2021 sa telo omladilo. Vyradila som sladkosti, pečivo, víno a pomohlo. Nebolo to síce na 100%, ale som zástanca všetko s mierou. Strava je najmä po 40tke dôležitá, skutočne je metabolizmus spomalený a žena priberie veľmi rýchlo. Je nutné ubrať.

Veľa žien sa Vás v komentároch pýtalo, ako ste sa k tejto postave dopracovali. Čo by ste im poradili? Ako by ste cestu za takouto postavou zhrnuli v pár vetách?

Robiť to pre seba...Nie pre nikoho iného..Vy chcete byť zdravé, vy chcete byť fit.

Koľko kg a cm sa Vám podarilo od začiatku výzvy schudnúť ? 

Počas Novoročnej výzvy 6 kg, ale od Štedrého večera, kedy začala moja osobná výzva, 8kg. A to je pri mojej výške skutočne dosť. Som aj na seba pyšná. Centimetre ešte viac, najmä v páse- mínus 11cm  a prsiach 9cm.

Čo by ste odkázali kočkám, ktoré stále váhajú či do toho majú ísť? 

Kvôli sebe, svojmu zdraviu, svojim blízkym... stojí to za to...rodina potrebuje zdravú dcéru, manželku a mamu. Treba s nadbytočnými kilami niečo urobiť, keď nie kvôli oblečeniu, to si kúpite nové, ale kvôli zdraviu určite.

Najmä chcem na záver povedať, že si veľmi vážim, cením, som vďačná, že som mohla v zdraví výzvu odcvičiť. Nie každá žienka mala to šťastie a zvádzala vážnejší boj.. o každý dych, o prežitie .. a to nezveličujem, viem, že v mojom okolí takí boli.

Gratulujem všetkým výhercom, budeme vás kontaktovať cez email. Krásnu nedeľu všetkým!

Výhercovia:

Emília Majerová 

Anna Kristová

Linda Hrušková 

Miro Horvath 
Anastázia Focková

- - Inzercia - -