Dnes je sobota, 29.január 2022, meniny má: Gašpar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Jozef Banáš krstil novú knihu Som Baťa, dokážem to!

november 19, 2021 - 21:40
Populárny spisovateľ – publicista Jozef Banáš pokrstil svoju novú knihu Som Baťa, dokážem to! Po publikácii Prebijem sa! Štefánik, ktorá vyšla v roku 2020, je to ďalšia kniha, ktorá sa venuje významnej osobnosti.
Foto: 
Ivan Medveď

Životný príbeh geniálneho podnikateľa a sociálneho reformátora Tomáša Baťu st. je fascinujúci, inšpiratívny, miestami neuveriteľný a nadčasový. Prirovnávajú ho k svetovým osobnostiam a vizionárom ako Steve Jobs alebo Elon Musk. Najnovší román Jozefa Banáša, ktorý vychádza s podtitulom: Inšpiratívny román o geniálnom podnikateľovi, mimoriadne zaujímavo opisuje osobnosť Tomáša Baťu.

dscf0140.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

Podľa kritikov Banáš dokázal sprostredkovať všetky prvky autentickej emócie. Kniha je tak dobre napísaná, že budete mať pocit, že ste priamym účastníkom deja. „Na Baťovi obdivujem, ako sa dokázal prebiť životom, ako vedel prekonávať prekážky a, že sa dokázal povzniesť nad neprajníkov. Už ako desaťročný mal sen, že raz bude úspešný,“ hovorí autor knihy Jozaf Banáš. Kritici publikáciu oceňujú ako „bránu“ k poznaniu filozofie Tomáša Baťu.  Hodnotový odkaz Tomáša Baťu je podľa nich trvalý a dnes možno ešte aktuálnejší než kedykoľvek pred tým. Nie je to totiž žiadna rozprávka spred sto rokov, je to skutočný príbeh, skutočného človeka z československého prostredia so silným odkazom pre súčasnosť. Nakoniec jeho citát – „Ak pochybujete o svojej schopnosti niečo vykonať, pustite sa do toho“ je stále aktuálny.

dscf0107.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

dscf0161.jpg

Foto: 
Ivan Medveď

- - Inzercia - -