Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Veronika Remišová: Hodiť cez palubu ľudí chránených očkovaním, pokladám za veľkú chybu

november 24, 2021 - 16:01
Hoci ešte nie je známe rozhodnutie vlády v rámci nových opatrení - Veronika Remišová na sociálnej sieti prezradila ako hlasovala...
Foto: 
Facebook
AKO JEDINÝ KOALIČNÝ PARTNER SA KONZISTENTNE ZASTÁVAME ĽUDÍ, KTORÍ SÚ CHRÁNENÍ OČKOVANÍM

Hodiť cez palubu ľudí chránených očkovaním, pokladám za veľkú chybu. Traja koaliční partneri prijali opatrenia, v ktorých však nie je akýkoľvek motivačný prvok, ktorý by nabádal ľudí, aby sa dali očkovať. Preto som na vláde hlasovala proti takýmto opatreniam.

V situácii, keď minister zdravotníctva nevie inak zabezpečiť prevádzku nemocníc, sú prísne opatrenia jedinou cestou, ako znížiť počet nových prípadov a nemocniciam pomôcť. Musíme však zároveň myslieť aj na budúcnosť, neustále opakujúce sa vlny obmedzení nie sú udržateľným riešením. Ľudia, ktorí nie sú chránení očkovaním, sa skôr či neskôr s vírusom stretnú a riskujú, že skončia v ťažkom stave v nemocnici, lockdown ich neochráni a kvôli lockdownu pandémia nezmizne. Očkovanie je jedinou cestou, ako chrániť zdravie ľudí, ekonomiku a pracovné miesta. Preto majú všetky opatrenia obsahovať motiváciu k očkovaniu. Keď to tak nie je, zvyšuje sa riziko veľkých problémov o pár mesiacov neskôr, pretože to môže výrazne znížiť záujem ľudí o očkovanie. Schválený návrh opatrení nepočíta so žiadnou motiváciou pre ľudí chránených očkovaním. Považujem ho z dlhodobého hľadiska za nezodpovedný, pretože obete a utrpenie iba odsúva o niekoľko mesiacov a znížením záujmu ľudí o očkovanie môže situáciu v budúcnosti ešte zhoršiť.

- - Inzercia - -