Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mesiac do Vianoc a lockdown. Máte plán B?

november 25, 2021 - 08:30
Ako už všetci vieme o polnoci nám začal lockdown. Zatiaľ na dva týždne a potom sa uvidí. Čo si možno až toľko ľudí neuvedomilo je, že zároveň bol včera presne mesiac do Vianoc. Aké máte plány? A máte aj plán B?
Foto: 
Shutterstock

Večera

Je pravdepodobné, že o štedrej večeri veľa premýšľať nemusíte, veď je každý rok rovnaká. Čo sa však stane, ak vám plány skríži choroba či karanténa? Skúste si to predstaviť a navrhnite sami pre seba akceptovateľné riešenie. Ak by k takému čomusi došlo, nemusíte zúfať, keď budete pripravení na všetko. Napríklad sa môžetezásobiť trvanlivými potravinami, z ktorých sa večera bude dať pripraviť hravo. Jasné, v krízovom prípade asi nebudete narábať so živým kaprom (čo už aj tak nie je moderné, veď aj kapry sú živé tvory a zaslúžia si férový prístup) a nepôjdete pre čerstvé vajíčka na trh deň pred Vianocami, ale ak zapojíte fantáziu a ostanete otvorení všetkým alternatívam, aj filé pod stromčekom bude chutiť ako šťastný kapor z veľkého rybníka. Ak vám toto príliš nevonia, spojte sa s rodinou alebo priateľmi. Dohodnite si menu a v prípade, že niekto bude musieť ostať doma, ostatní navaria pre neho. Donáška štedrej večere rovno pred dvere spolu s veľkou porciou lásky hravo zmažú sklamanie z toho, že to nie je celkom podľa vašich predstáv.

dizajn_bez_nazvu14.png

Sami alebo s rodinou, hlavne nech sú šťastné a veselé.
Foto: 
Shutterstock
Darčeky

Vieme, nie je to o darčekoch. Ak nebudú, svet sa nezrúti. Ale čo by nám na to povedali deti? Ak ich máte, alebo viete o nejakých, ktoré chcete obdarovať, dajte si limit dva týždne na to, aby ste dar vymysleli a zohnali. Je nevedecky dokázané, že čas pár dní pred Vianocami letí rýchlejšie ako soby Santa Clausa, je teda možné, že čo nevybavíte teraz, neskôr už nestihnete. Príprava nápadov a darov pre tých, na ktorých vám záleží môže byť zároveň príjemná kratochvíľa prvého adventného a zároveň lockdownového víkendu. Neváhajte, plánujte.

Stretnutia

Bývate na Vianoce sami, v úzkom rodinnom kruhu alebo sa u vás naopak zvykne konať bašavel, pri ktorom sa postretávajú všetci bývalí, prítomní aj budúci partneri, deti z prvého aj tretieho manželstva a tiež strýkovia a tety z lazov? Ak ste ten posledný prípad, dajte hlavy, aj online sa ráta, dokopy a naplánujte kto s kým, kde a ako. Nech nikto nie je nedobrovoľne sám. Dobrovoľný výber samoty je samozrejme každého osobné rozhodnutie, do ktorého zasahovať netreba.

Milí čitatelia, nech to dopadne akokoľvek, hlavne buďme k sebe láskaví a pripravení na všetko. Nech sú aj tieto Vianoce šťastné a veselé.

- - Inzercia - -