Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Richard Sulík: Poukážky pre očkovaných seniorov budú fiaskom

december 01, 2021 - 15:18
Poukážky v hodnote 500 pre každého zaočkovaného seniora nad 60 rokov budú podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka fiaskom. Ako ďalej povedal po stredajšom rokovaní vlády, systém nebude fungovať po technickej stránke a nebude ho možné zvládnuť ani administratívne. Kabinet pritom zámer ministra financií Igora Matoviča schválil, ministri za stranu Sloboda a Solidarita ho nepodporili. Počas schvaľovania v parlamente sa liberáli podľa svojho predsedu zdržia, alebo budú hlasovať proti.
Foto: 
SITA

„Prvý a hlavný dôvod je, že dehonestuje a devalvuje samotnú vakcínu," reagoval na nápad s poukážkami Sulík. Podľa neho časť ľudí svoj názor jednoducho nezmení a v slobodnej spoločnosti to musíme rešpektovať.

Zároveň odmieta fakt, aby si ľudia nechávali takýmto spôsobom platiť za to, že sami seba chránia. „To považujem za morálny hazard," zhodnotil minister hospodárstva. Taktiež upozornil, že množstvo dôchodcov sa už zaočkovalo, alebo sa na tento krok chystá, a štát teda bude platiť aj tým, ktorí sú pre očkovanie už dávno rozhodnutí.

Šéf liberálov sa okrem toho obáva, že stúpne korupcia a ľudia budú vďaka poukážkam viac podplácať lekárov, aby ich zapísali do systému očkovaných, no v skutočnosti im vakcínu nepodali. „Predpokladám, že lekári budu vlastníkmi najväčšieho množstva týchto šekov, pokiaľ budú prenosné," myslí si Sulík. Taktiež dodal, že za zdroje vyčlenené na poukážky by mohli stúpnuť platy všetkým sestrám a zároveň by štát vedel prijať ďalšie. Minister hospodárstva tiež podotkol, že sa Slovensko pre poukážky môže opätovne dostať do konfliktu s Európskou komisiou.

- - Inzercia - -