Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nový komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní

december 13, 2021 - 09:29
Od januára bude TV Markíza vysielať nový komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Je to slovenská adaptácia ruského komediálneho seriálu Ivanov vs. Ivanov o dvoch rodinách s rovnakým priezviskom, ale úplne odlišnymi životmi.
Foto: 
TV Markíza

Jedni Šťastní sú boháči, kým tí druhí chudáci. Pred 16timi rokmi im omylom v pôrodnici vymenili deti a teraz sa obe rodiny musia naučiť spolu žiť pod strechou bohatých, aby vychovali svojich synov. Rodinu netvorí len vlastná krv a to sa v tejto zábavnej komédii naučí veľká rodina Šťastných aj napriek tomu, že jej členovia nemôžu byť rozdielnejší.

Bohatá rodina Šťastných

Viktor Šťastný (Dušan Cinkota) nevyrastal ako boháč. A teraz boháč je a preto svoje peniaze každému rád otrieskava o hlavu. Je ako páv, ktorý namiesto farebného peria ukazuje farebné peniaze. Tvrdo  celý život pracoval, tak prečo by si teraz nemohol kúpiť helikoptéru? A ak si sused postaví bazén, tak prečo by si Viktor nemohol postaviť väčší?  Našťastie má milujúcu ženu, ktorá mu to toleruje. Nanešťastie má drzého syna, ktorý mu to netoleruje. Práve preto má Viktor Šťastný vysoký krvný tlak. 

Lýdia Šťastná (Lucia Hurajová) má šťastný život. Má milujúceho manžela a zdravé dieťa. A je bohatá. Bohatstvo je vždy pekný bonus. Jediné, čo jej robí vrásky na čele je  vzťah jej manžela a jej syna. Ona sama z duše neznáša konflikty v rodine, ale rokmi praxe sa ich naučila riešiť po svojom. Manželovi vždy ponúkne masáž tváre a synovi dovolí čokoľvek. A čo upokojuje ju? Vázy. V tichom kúte domu má svoju keramickú dielňu, kde modeluje vázy. A keď ju neupokoja, tak ich roztrieska. 

Chudobná rodina Šťastných

Jozef Šťastný (Marián Miezga) nie je v živote veľmi šťastný. Je skôr smoliar, ale môže si za to sám. Radšej by v marci kúpil z posledných  rodinných peňazí petardy, ktoré predá na Silvestra. Vraví sa tomu dlhodobá investícia. Čítal o tom v novinách. Nie je zlý človek a snaží sa, ale jeho snaha pomôcť narobí vždy viacej problémov ako osohu. 

Katarína Šťastná (Helena Krajčiová) je rázna žena, ktorá najprv kričí a až potom sa pýta. Má silný morálny kompas. Nechce byť so svojimi deťmi kamarátka, chce byť ich mama. Rodičovstvo nie je súťaž v popularite. To isté si myslí aj o manželstve. Pod tvrdou škrupinou sa ale skrýva… ešte jedna tvrdá škrupina. Ale pod ňou je citlivá osoba. Asi. Alebo je matrioška tvrdých škrupín. 

- - Inzercia - -