Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

10 zmysluplných projektov, ktoré môžete urobiť v novom roku

január 01, 2022 - 16:00
Začiatok roka sa typicky spája s novými začiatkami a zároveň je to skvelý čas započať projekty, ktoré vám pomôžu prejsť dňami s ľahkosťou . Či už si usporiadate šatník alebo si zaobstaráte opakovane použiteľné nákupné tašky, splňte hneď na začiatku nového roka nejaké krátkodobé ciele, vďaka ktorým vykročíte tou správnou nohou.
Foto: 
shutterstock

Usporiadajte si šatník

Váš šatník je domovom niektorých z najstarších relikvií vo vašom vlastníctve, aj keď ste si niektoré z týchto vecí nikdy nechceli nechať veľmi dlho. Vezmite si prvý mesiac nového roka na to, aby ste si prešli šatník a darovali oblečenie, ktoré už nechcete alebo nepotrebujete. Skvelý trik na sledovanie toho, aké oblečenie vlastne nosíte, je začiatkom roka všetko zavesiť vešiakom smerom dozadu; na konci roka, bez ohľadu na to, aké vešiaky nie sú otočené správnym spôsobom, vidíte šaty, s ktorými sa môžete rozlúčiť.

Darujte veci, ktoré už nepoužívate

Hromadenie sa netýka len oblečenia. Knihy, filmy a náhodné vychytávky môžu ľahko zaplniť váš priestor. Keď sa začína nový rok, prejdite svoj dom a vytiahnite veci, ktoré ste už dlho nezobrali, či už je to podložka na jogu, ktorú ste si sľúbili, že raz použijete, alebo gitara zo strednej školy, ktorú ste nosili okolo seba.

Nastavte si týždenný plán sporenia

Ak túžite po cestovaní alebo po väčšom nákupe, no nemáte na to dostatok peňazí, nový rok je ideálny na nastavenie týždenného plánu sporenia. Snažte sa ušetriť hoci 10 EUR týždenne, aby ste na konci roka mali trochu peňazí navyše.

Vytrieďte si kozmetické produkty

Vytriediť si zásoby kozmetiky a toaletných potrieb môže byť dosť terapeutické a môže vo vás vyvolať pocit, že máte vo svojom dome svoj vlastný obchod s kozmetikou. Vymyslite spôsob, ako zoradiť všetky svoje produkty tak, aby ste ľahšie našli to, čo potrebujete.

Naplánujte si denné alebo týždenné práce v domácnosti

Nikdy nechcete byť osobou, ktorá má nahromadených toľko domácich prác, že ​​ich nedokážete dokončiť úplne sami. Ak máte problém sledovať svoje domáce povinnosti, skvelým projektom na začiatok roka môže byť zostavenie zoznamu prác, ktoré je potrebné vykonať denne a týždenne, aby ste mali svoj vlastný osobný kontrolný zoznam. Váš byt nikdy nebude vyzerať čistejšie.

Napíšte si svoje osobné ciele a plány

Začiatok nového roka znamená, že je tiež čas, aby ste aktualizovali svoje osobné ciele a sny. Fyzické zapisovanie vecí môže mať obrovský vplyv na váš záväzok voči nim, najmä ak sú to vaše dlhodobé ciele. Či už si sľubujete, že budete cvičiť štyrikrát do týždňa, alebo sa chcete len viac snažiť zavolať svojej rodine každý týždeň, napíšte si ich a naplánujte si ich.

Kúpte si denník alebo plánovač 

Ak si večne píšete veci na kúsky papiera, ktoré nájdete okolo domu, skvelá vec, do ktorej môžete investovať na začiatku nového roka, je denník alebo plánovač. Nielenže si budete mať miesto na zapisovanie poznámok, ako plynú dni, ale na konci roka budete mať aj malú celoročnú pamiatku, ktorá vám pomôže zapamätať si všetky skvelé veci, ktoré ste urobili. náhodné myšlienky, ktoré vám prebehli mysľou.

Urobte svoj život o niečo šetrnejší k životnému prostrediu

Na začiatku nového roka si sľúbte, že budete trochu ekologickejší. Majte vo svojom dome aspoň jednu nádobu na recykláciu (rovnako dobre fungujú papierové tašky z obchodu s potravinami) a ak sa cítite obzvlášť nabudení, začnite kompostovať. Môžete tiež investovať do opätovne použiteľných vecí, aby ste nevytvárali toľko odpadu. Väčšina ľudí už vlastní a používa opakovane použiteľné fľaše na vodu, ale môžete sa tiež pokúsiť prestať používať jednorazové príbory a slamky.

Vyčistite a aktualizujte svoj počítač

Aby ste boli v novom roku produktívni na všetkých frontoch, budete potrebovať, aby váš počítač pracoval na plnú kapacitu. Prejdite si priečinok na prevzatie a zbavte sa všetkých náhodných obrázkov GIF, ktoré ste poslali svojim priateľom, usporiadajte si pracovnú plochu a aktualizujte softvér. (Je načase, aby ste prestali stláčať tlačidlo „Pripomenúť neskôr".

Pridajte si do svojho mesačného zoznamu úloh čas pre seba

Na začiatok nového roka si naplánujte raz za mesiac čas, kedy môžete pre seba niečo urobiť. (Dokonca si to môžete zapísať do svojho nového denníka!) Či už si dáte masáž alebo si len sami dáte svoju obľúbenú hodinu jogy, doprajte si priestor, aby ste mohli prosperovať.

- - Inzercia - -