Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Televízia Markíza začína vysielať komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Čo nám o svojej postave prezradila herečka Helena Krajčiová?

január 09, 2022 - 16:00
Už tento týždeň začne televízia Markíza vysielať nový komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Je to slovenská adaptácia ruského komediálneho seriálu Ivanov vs. Ivanov o dvoch rodinách s rovnakým priezviskom, ale úplne odlišnými životmi. Vypovedali sme pre vás hlavných predstaviteľov oboch rodín Šťastných, ktorí nám priblížili atmosféru z natáčania, niečo zo zákulisia ako aj svoje osobné pohľady na otázky života a rodiny. Ako prvá nám svoj vhľad poskytla obľúbená herečka Helena Krajčiová.
Foto: 
Jakub Čajko

Katarína Šťastná (Helena Krajčiová) je rázna žena, ktorá najprv kričí a až potom sa pýta. Má silný morálny kompas. Nechce byť so svojimi deťmi kamarátka, chce byť ich mama. Rodičovstvo nie je súťaž v popularite. To isté si myslí aj o manželstve. Pod tvrdou škrupinou sa ale skrýva… ešte jedna tvrdá škrupina. Ale pod ňou je citlivá osoba. Asi. Alebo je matrioška tvrdých škrupín.

V seriáli vám v pôrodnici vymenia deti, snáď každého, kto je rodičom, pri tej predstave strasie. Viete si také čosi vôbec predstaviť?

Neodvažujem sa ani myslieť na takúto bizarnú výmenu, takže si to naozaj neviem ani predstaviť, že by sa mi to stalo v reálnom živote.

V čom je podľa vás seriál Šťastní vs. Šťastní iný ako ostatné seriály, čím diváka zaujme?

Originálna téma. Nepamätám si, že by zámena detí ako zápletka a hlavná téma bola u nás v nejakom v seriáli spracovaná. A určite aj tá paralela dvoch rodín, ktoré sa musia spolu konfrontovať môže byť pre byť pre divákov zaujímavá. Rozhodne je to originálna téma.

Ostáva Vám ako herečke nejaký voľný čas na sledovanie televízie alebo návštevy divadla?

Keď sa ešte dalo chodiť do divadla, tak sme si určite čas našli. Počas pandémie to je samozrejme ťažšie, ak sa aj dalo, tak sme to nechceli veľmi riskovať, aby sme neohrozili ani seba, ale ani našu rodinu. Ale veľmi sa teším, keď sa opäť bude dať slobodne vychutnať si kultúru v divadle či kine.

Ak áno, máte nejaké srdcovky?

Odkedy máme deti, tak chodíme skôr na detské predstavenia. Naposledy sme videli napríklad Luskáčika. Momentálne za svojou zábavou veľmi nechodím von, lebo chcem byť večer s deťmi. Radšej si počkám na iné životné obdobie, keď budem môcť chodiť za kultúrou aj von (úsmev).

Kto je Vašim najväčším kritikom, keď ide o prácu?

Asi ja sama (úsmev).

dizajn_bez_nazvu82.png

Televízia Markíza začína vysielať komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Čo nám o svojej postave prezradila herečka Helena Krajčiová?
Foto: 
Jakub Čajko

Vonia herecká profesia aj Vašim deťom? Rozprávate sa s nimi o práci?

V podstate áno, keď si napríklad hovoríme o tom, že kam idem a čo sa chystám robiť. Ale u nás sa to skôr prejavuje v tom, že hrám pre nich u nás doma. Častokrát s nimi totiž hovorím rôznymi animovanými hlasmi, každý má svoj obľúbený hlas a tým sa každý deň zabávame.

Z dvoch rodín Šťastných ste krkom tej chudobnejšej a podľa popisu máte veľmi tvrdý charakter. Čo by Vašu postavu obmäkčilo?

Vždy ju obmäkčia prejavy jej detí. Keď sa deti z oboch rodín k sebe pekne správajú, keď sú priateľmi. A teoreticky by ju obmäkčilo aj keby sa jej manžel (Marián Miezga) inak správal, lebo pod vplyvom jeho správania, keď stále niečo vyparatí alebo pokašle, tvrdne aj jej povaha.

Váš seriálový manžel je smoliar, ktorému pokusy o investície nevychádzajú. Súvisia podľa Vás peniaze s pocitom šťastia?

To si nemyslím. Šťastie podľa mňa súvisí s úplne inými vecami. Je to vnútorný pocit, ku ktorému sa človek vie dopracovať sám mimo vonkajšej pomoci. Samotné peniaze podľa mňa človeka nerobia šťastným, teda mňa určite nie. Mala by tam byť ešte nejaká iná schopnosť pochopiť nejaké veci a mať sa rád s peniazmi či bez.

stastni_13.jpg

Televízia Markíza začína vysielať komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Čo nám o svojej postave prezradila herečka Helena Krajčiová?
Foto: 
TV Markíza

Čomu by ste sa venovali, ak by ste neboli herečkou?
Asi sebe (úsmev). Ale určite by som sa chcela venovať nejakej tvorivej práci...možno práca s kvetmi by ma bavila, alebo písanie textov či vyrábanie niečoho...viem si predstaviť viacero vecí. Každopádne by to opäť bolo niečo tvorivé a kreatívne.

Sviatky uplynuli len nedávno, ako ste ich trávili? Boli pre Vás v čase pandémie iné ako predtým?

Minulý rok sme mali trocha odlišné, lebo sme boli sami doma, ale tohtoročné Vianoce sme strávili celá rodina u sestry v Skalici. Takže tento rok sme už našťastie mohli tráviť v rodinnom kruhu a pandémiu sme už nevnímali až tak intenzívne.

Dávate si novoročné predsavzatia? Aké boli tentokrát, ak to môžete prezradiť?

Áno, vždy to isté – variť viac polievok (úsmev). Ešte to nie je úplne podľa mojich predstáv, ale každý rok je to lepšie a lepšie.

Aký ste mali rok 2021? Pracovne aj súkromne. Čo si želáte do budúceho roku?

Do budúceho roka si želám určite aby sme boli všetci zdraví. A pracovne by som opäť rada niečo pekné natočila. Tento rok bol pracovne fajn, lebo som dotočila Nový život, komediálny seriál Šťastní vs Šťastní, točila som aj film...takže ak by sa mi takto pracovne darilo aj budúci rok, určite by som bola šťastná (úsmev).

stastni_43.jpg

Televízia Markíza začína vysielať komediálny seriál Šťastní vs. Šťastní. Čo nám o svojej postave prezradila herečka Helena Krajčiová?
Foto: 
TV Markíza

Helene Krajčiovej ďakujeme za rozhovor a želáme všetko dobré.

- - Inzercia - -