Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Škandál v Rakúsku. Chlapec (9) mrzol pred školou, pretože nemal rúško

január 20, 2022 - 08:30
Rakúska škola vo Voitsbergu posadila 9-ročného chlapca pred školu v hlbokom mraze, aby si mohol napísať test z prírodovedy. Učiteľka otvorila okno do triedy, aby chlapec počul diktovanie otázok, takže mrzli aj deti v triede a začali kvôli tomu nenávidieť chlapca.
Foto: 
shutterstock

Celé Rakúsko hovorí o škandále nevídaných rozmerov. Sediaci študent pri okne zvonku, píšúci si test na svojim nohách. Napriek tomu, že Jason bol pravidelne testovaný, tak ako všetky školopovinné deti v Rakúsku, bez toho ich totiž do školy nevpustia, poslala ho učiteľka von. Nemal Rakúska škola vo Voitsbergu posadila 9-ročného chlapca pred školu v hlbkokom mraze, aby si mohol napísať test z prírodovedy. Učiteľka otvorila okno do triedy, aby chlapec počul diktovanie otázok, takže mrzli aj deti v triede a začali kvôli tomu nenávidieť chlapca. rúško. Nemohol sa tak zúčastniť na vyučovaní a bol z triedy vykázaný. Pretože si chcel test napísať, učiteľka vymyslela riešenie posadiť ho tesne k oknu, ktoré nechala dokorán otvorené. Školák vonku mrzol, rovnako ako jeho spolužiaci, ktorí sa na zimu sťažovali. Po prevalení situácie chlapcovi rodičia okamžite prišli do školy s právnikom.

Fotka skutok potvrdzuje, bude zaujímavé sledovať ako sa k prípadu postaví škola, rodičia a samozrejme politici zo slobodnej strany Rakúska (FPÖ), ktorá sa v roku 2019 preslávila kauzou s kontroverznou videonahrávkou. Tá viedla k okamžitej rezignácií rakúskeho vicekancléra a predsedy FPŌ Heinza-Christiana Stracheho, rozpad rakúskej vládnej koalície a usporiadanie predčasných parlamentných volieb. Strana rada podobné prípady používa na vlastnú propagáciu.

 

- - Inzercia - -