Dnes je streda, 25.máj 2022, meniny má: Urban
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ženy z Trebišova boli nútené pracovať v erotickom salóne v Nemecku

január 28, 2022 - 20:39
Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície obvinil štyri osoby zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Ako informoval hovorca prezídia Policajného zboru Michal Slivka, Miriam G., Attila P., Bartolomej S. a Štefa K. využili zlú sociálnu a finančnú situáciu dvoch mladých žien z Trebišova a zlákali ich na finančne výhodnú prácu v reštaurácii v Nemecku.
Foto: 
fb policia SR

Podľa polície štvorica zabezpečila ženám cestu autom do nemeckého Bremenhavenu, kde im po príchode zobrali osobné doklady. „Denne ich mali nútiť vyhrážaním a fyzickým násilím k prostitúcii v erotickom salóne," uviedol Slivka s tým, že ženy museli stáť vo výklade a okoloidúcim ponúkať sexuálne služby. Boli pri tom kontrolované a sledované. „Dokonca im mali podávať aj omamné a psychotropné látky," dodal policajný hovorca.

Od klientov podľa polície ženy inkasovali od 30 do 50 Eur. „Denne sa takto každej podarilo zarobiť od 700 do 1 000 eur. Celý zárobok však museli odovzdávať," povedal Slivka s tým, že ak ženy zarobili málo, boli bité.

Ženám sa podľa polície nakoniec podarilo ujsť „Využili príležitosť, keď na ulici pred ich kabínkami zastavila dodávka. Tá zabránila výhľadu osobe, ktorá ich sledovala. Kým ich nevidela, obliekli sa do svojich šiat, ktoré mali v kabínke a utiekli na čerpaciu stanicu, odkiaľ zavolali políciu," vysvetlil Slivka. Doplnil, že obvineným hrozí za obchodovanie s ľuďmi v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na štyri roky až desať rokov. Stíhaní sú na slobode.

- - Inzercia - -