Dnes je piatok, 12.august 2022, meniny má: Darina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

4 Znaky, že je načase zmeniť svoje pracovisko

jún 10, 2022 - 08:30
Pracovať dennodenne v toxickom prostredí nie je nič neobvyklé. Zdvihnite ruku, ak nemáte v práci kolegu, ktorý vám dokáže znechutiť aj rannú kávu. Nie vždy však negatívnu atmosféru vytvárajú len kolegovia. Dôležité je si uvedomiť, aký vplyv má toxické pracovné prostredie na vás, na vašu sebaúctu a váš pracovný výkon.
Foto: 
shutterstock

Slabá komunikácia 

Vždy, keď chcete problém s kolegami, či s nadriadeným riešiť efektívnou komunikáciou, prídete pomaly o všetky nervy. Alebo ešte horšie, ste vystavení pasívnej agresívnej komunikácii, ktorá stláča všetky vaše tlačidlá zlej nálady. Normálna komunikácia je základom na každom pracovisku. Keď jej nie sú vaši spolupracovníci schopní za žiadnych okolností, určite by ste mali porozmýšľať nad zmenou pracovného prostredia. 

Zlé vedenie 

Vaši nadriadení sa vždy zamerajú na zisk pred ľuďmi a vôbec si nevážia hodnotu a prácu svojich zamestnancov. Zisky firmy sú samozrejme dôležité, ale každopádne sú aj vašou zásluhou, preto si od svojich nadriadených zaslúžite profesionálny a ľudský prístup. 

Pracovnému tímu chýba motivácia 

„To nemám v náplni práce“, počúvate od svojich kolegov na dennom poriadku. Keď máte vo svojom pracovnom tíme ľudí, ktorí nie sú ochotní nič urobiť navyše, zvyčajne preto, že sú vyhoretí a majú toho už dosť. Dajte si pozor, aby ste nenadobudli podobný prístup a našli vždy motiváciu na prácu, ktorá vás baví. 

Cítite sa nedocenení 

Každý potrebuje z času na čas spätnú väzbu na svoju prácu. Keď však na vašu prácu dostávate iba negatívnu spätnú väzbu alebo žiadnu spätnú väzbu, často to vytvára nevedomú túžbu pracovať tvrdšie, aby ste dokázali, že získate spätnú väzbu, ktorú hľadáte a potrebujete. To sa však časom môže zmeniť na zlozvyk prepracovania a pocit nedocenenia. 

Čo je naozaj to, čo vám na vašej práci tak prekáža? Nájdite si čas na zhodnotenie toho, aké zmeny by mohli byť potrebné, aby ste vo svojom každodennom živote našli väčšiu rovnováhu, pokoj a pohodu.

- - Inzercia - -