Dnes je nedeľa, 03.júl 2022, meniny má: Miloslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Potíte sa? Skúste tieto vitamíny

jún 20, 2022 - 16:00
Potenie je spôsob, akým telo reguluje svoju teplotu. Keď je nám horúco, potíme sa. Pot sa následne vyparí a ochladí nás. Potenie je úplne prirodzenou súčasťou života, avšak niektorí ľudia ho môžu v určitých spoločenských situáciách považovať za nežiaduce, najmä ak ide o nadmerné potenie, známe tiež ako hyperhidróza.
Foto: 
shutterstock

Vitamíny, ktoré stoja za skúšku

  • Vitamíny B: Tieto vitamíny pomáhajú regulovať hormóny a udržujú hladinu stresu pod kontrolou,  môžu teda pomôcť vášmu nadmernému poteniu, ak sú to práve hormóny alebo stres, ktoré spôsobujú vaše potenie.
  • Horčík: Horčík prirodzene strácame, keď sa potíme. Nízky obsah horčíka môže viesť k stresu, čo vedie k zvýšenému poteniu a jeho väčšej strate. Užívanie horčíka môže pomôcť udržať jeho hladinu v rovnováhe, a tým obmedziť produkciu potu.
  • Vápnik: Ako sme už spomínali, vápnik pomáha regulovať telesnú teplotu. Okrem toho, ak užívate horčík, budete potrebovať vápnik, aby ste zlepšili schopnosť tela absorbovať ho.
  • Vitamíny D: Nadmerné potenie môže byť znakom nedostatku vitamínu D, najmä ak väčšina potu pochádza z hlavy. Približne 1 miliarda ľudí na celom svete má nedostatok vitamínu D. Rýchly krvný test od vášho lekára to môže potvrdiť. Ak máte nedostatok, vitamíny D by mohli stáť za vyskúšanie.
  • Vitamín C: Zástancovia detoxikácie tvrdia, že pot je mechanizmus tela na detoxikáciu, takže, ak sa potíte nadmerne, je nevyhnutné pracovať s nadbytkom toxínov. Niektorí ľudia veria, že vitamín C môže pri procese detoxikácie pomôcť.

- - Inzercia - -