Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poslanci majú dnes voliť riaditeľa RTVS

jún 29, 2022 - 09:39
Poslanci budú dnes predpoludním voliť generálneho riaditeľa RTVS. O post šéfa verejnoprávneho média sa uchádza osem kandidátov vrátane súčasného riaditeľa Jaroslava Rezníka.
Foto: 
RTVS

Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Za prijateľných označila Petra Badača a Ivana Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Petra Janků, súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, Vladimíra Semana a Daniela Živicu.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš uviedol, že klub podporí Machaja. Ak nikto z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa končí tento rok 1. augusta.

Popoludní budú poslanci na mimoriadnej schôdzi rokovať o odvolaní Samuela Vlčana (nom. OĽaNO) z funkcie ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Svoj návrh zdôvodnila tým, že minister Vlčan „okrem bezvýznamných a neúčinných memoránd nekoná a ceny potravín poznačené infláciou v praxi nerieši“.

Parlament bude odvolávať v priebehu posledných dvoch týždňov tretieho ministra. Okrem Vlčana poslanci už hlasovali o odvolaní ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) a ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO).

- - Inzercia - -