Dnes je pondelok, 08.august 2022, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Britský pár schudol viac ako 170 kg za dva roky

júl 05, 2022 - 14:00
Pár oslavuje stratu 170 kg medzi sebou za dva roky. Helen a Kieron Buxtonovi z The Meadows v Nottinghame sa rozhodli riešiť svoju váhu po tom, čo Kieron dostal cukrovku 2. typu.
Foto: 
BBC News

Pán Buxton povedal, že ho jeho lekár poslal do zoštíhľovacej kliniky potom, čo jeho hmotnosť dosiahla takmer 190 kg a nemohol si obuť vlastné topánky a ponožky. Strata hmotnosti páru zmenila život.

Pán Buxton (50) povedal: „Veľkú časť svojho života som mal nadváhu až do bodu, keď som si to už neuvedomoval. Byť neaktívny, nosiť košele 5XL a žiadať predlžovače bezpečnostných pásov bol pre mňa len normálny život."
„Dokonca som bol zvyknutý na týranie, ktoré sa na mňa vrhlo na ulici. Až keď mi lekár povedal, že zranenie na nohe sa ťažko hojí, pretože som dostal cukrovku 2. typu, rozhodol som sa pre zmenu. V tom čase som mal takmer 30 rokov a nemohol som si ani obuť vlastné topánky a ponožky - kedysi to za mňa musela robiť Helen."
Od straty časti hmotnosti pán Buxton povedal, že zvrátil cukrovku a už nepotrebuje lieky na tento stav. Povedal, že schudol spolu s manželkou kombináciou stravovacích plánov a cvičenia. "Najprv som mohol prejsť sotva 100 krokov," povedal. Povedal však, že pár neustále zvyšoval svoje cvičenie, až kým neurobili 10 000 krokov denne alebo viac. "Stále som v šoku, že takéto jednoduché zmeny úplne zmenili naše životy," povedal. "Naozaj si myslím, že keby som neriešil svoju váhu, keď som to urobil, už by som nebol nažive."

_125665479_slimming804.jpg

Britský pár schudol viac ako 170 kg za dva roky
Foto: 
BBC News
Pani Buxtonová (51) povedala: „S váhou som bojovala už od školy a hoci som tu a tam mala zvláštny pokus o chudnutie, nikdy som nemala veľký úspech. Teraz schudla 50 kg. Pár dodal, že keďže počas lockdownu schudli, blízki priatelia a rodina ich nespoznali, keď sa opäť začali stýkať.
(zdroj: BBC News)

- - Inzercia - -