Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Jana Vozárová: Prekonala som vlastné hranice v mnohých smeroch

júl 28, 2022 - 08:00
Sympatická Jana Vozárová z Púchova sa umiestnila v TOP 15 na Miss Supranational 2022 v kategórii Supra Influencer v Poľsku. V roku 2021 sa stala II.Vicemiss na súťaži Miss Slovensko 2021 a mali sme možnosť vidieť ju na móle aj na Bratislavských módnych dňoch.
Foto: 
Archív Jana Vozárová

Ako hodnotíte vašu účasť na Miss Supranational 2022?

Moje mladšie ja by mi neverilo, že raz budem súčasťou niečoho tak veľkého. Musím neskromne povedať, že som na seba pyšná, ako som zvládla prípravu a aj samotný pobyt v Poľsku. Nešla som súťažiť s inými dievčatami, ale predovšetkým sama so sebou. Naučila som sa toho mnoho o iných kultúrach, sama o sebe, trochu aj po Poľsky a túto skúsenosť mi už nikdy nikto nevezme. 

Umiestnili ste sa v TOP 15, čo je pekný výsledok. Čo hovoríte vy na celkové výsledky súťaže? 

Pre upresnenie, umiestnila som sa v TOP 15 v kategórii Supra Influencer. Celá táto kategória spočívala v komunikácii so sledovateľmi na sociálnych sieťach, čo je v dnešnej dobe veľmi dôležitou súčasťou. Za toto ocenenie vďačím aj Miss Slovensko , ktorý ma naučili toho veľmi veľa a ich podporu som cítila celý čas, nie len na mojej svetovej súťaži. Čo sa týka celkových výsledkov, som veľmi pyšná na všetky dievčatá. Vznikli medzi nami priateľstvá, ktoré vytvorili atmosféru plnú podpory. Víťazka, Lalela Mswane je inšpiratívnou mladou ženou a ja dúfam a verím v to, že nás príde niekedy pozrieť, ako víťazka Miss Supranational 2022, aj na Slovensko. 

Čo vám táto skúsenosť priniesla?

Prekonala som moje hranice v mnohých smeroch. Za posledný rok, od finále národnej súťaže Miss Slovensko, som zistila kým môžem byť a že nič nie je nemožné. Najdôležitejšie je však to, že som veci nezvládala mojou šikovnosťou, ale vďaka ľuďom, ktorých som stretla. Tie vzťahy a spomienky, ktoré som si mohla vytvoriť zo mňa vytvorili silnejšiu osobnosť a za to budem navždy vďačná celému tímu Miss Slovensko. 

b2137f33-c73b-462a-8858-370db7f8a959.jpg

Foto: 
Archív Jana Vozárová

V roku 2021 ste sa stali II.Vicemiss na súťaži Miss Slovensko 2021, ak to môžete porovnať s Miss Supranational, v čom vidíte rozdiely?

Miss Slovensko je na svetovej úrovni. Jediným rozdielom je počet finalistiek. Predsa len 12 a 69 slečien je veľký rozdiel. Každopádne Miss Slovensko si za niekoľko rokov svojej tradície zachovalo veľkú kvalitu a stále ju zvyšuje. Vždy to bude o tom, ako sa daná slečna , víťazka bude snažiť sama zviditeľniť a pracovať na sebe, ale z vlastnej skúsenosti viem, že Miss Slovensko je druhá rodina, na ktorú sa vždy môžem spoľahnúť nie len z pracovného hľadiska, ale čo je dôležitejšie – z toho ľudského. 

Študujete na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej Univerzity v Bratislave. Ktoré predmety vás v škole bavia?

Úspešne som pred niekoľkými týždňami ukončila 2.ročník na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej Univerzity v Bratislave. Čaká ma tretí ročník a sním spojená bakalárska práca, ale škola ma veľmi baví a teší ma, že sme sa našli dobrá partia spolužiakov. Najviac ma bavia predmety a semináre, na ktorých môžem byť zvedavou. Zisťovať ako veci fungujú, ako sa čo vyrába a čo všetko je vo svete techniky možné. A úplne najviac sa teším z toho, keď môžem ukázať, že aj ženy majú svoje miesto v technika. Pretože aj slová technika a strojarina sú ženského rodu. 

Aké máte záľuby?

Knihy, čítanie, samozrejme Netflix a spánok (smiech). Knihy ma však sprevádzajú od mala. Poslednou dobou som však na ne nemala moc času, keďže som žila svoju vlastnú rozprávku, ale teším sa, až budem môcť prostredníctvom kníh žiť niekoľko iných príbehov. Na stolíku už mám vysoký komín z mojich pokupovaných noviniek, takže sa teším na leto strávené pri knihách. 

5275e30c-4346-4670-bc27-515b03a34d85.jpg

Foto: 
Archív Jana Vozárová

Pravidelne sa zúčastňujete aj na našich BMD ako modelka, aký máte vzťah k móde?

Módu som vždy vnímala ako prostriedok na odprezentovanie sa bez slov. Mám rada ten pocit, keď môžem moju náladu, s ktorou sa zobudím, podporiť peknými šatami alebo sa naopak schovať do veľkého svetra. Bratislavské Módne Dni boli pre mňa prvou veľkou skúsenosťou s mólom ( ak nerátam finále Miss Slovensko ). Spoznala som tam mnoho skvelých slovenských dizajnérov, s ktorými som v kontakte doteraz a dokonca som mala to šťastie a česť mať na sebe ich tvorbu aj na Miss Supranational. Móda je stále väčšou a väčšou súčasťou mojich dní a mojim snom je raz mať celý šatník zložený len zo slovenskej tvorby. 

Pochádzate priamo z Púchova? Máte tam nejaké obľúbené miesta?

Narodila som sa v Žiline, žila som v Trenčíne do mojich 6 rokov a potom v Púchove. Som trochu svetobežník, respektíve slovensko-bežník haha. Púchov je mojou srdcovkou, pretože tam boli všetky dôležité momenty môjho dospievania. Prvé vysvedčenie, prvá poznámka, prvá láska, prvá práca,.. Vždy sa tam veľmi rada vraciam, vždy si tam oddýchnem a nabijem sa novou energiou do niekedy šialených dní v Bratislave, kde teraz pôsobím. Ak by ste ma niekedy prišli navštíviť do Púchova, jednoznačne by som vás zobrala do kníhkupectva M-Kniha, kde som mala to šťastie pracovať a s knihou v ruke by sme sa premiestnili do mojej obľúbenej kaviarne Hygge, ktorá v sebe tiež ukrýva veľa spomienok na moje dospievanie. 

img_9119.jpg

Foto: 
Archív Jana Vozárová

Akej profesii by ste sa radi v budúcnosti venovali?

Vzhľadom na to, že študujem technickú univerzitu, rada by som sa presadila v tomto odvetví. Láka ma elektromobilita, riešenie ekologických tém či energetická efektivita. Ešte sa však skrývam za to, že „ mám čas „ sa rozhodnúť. Mám taký pocit, že s mojou povahou každý deň spoznám niečo nové, čo by ma mohlo baviť. Budem rada ak si tento rozhovor zopakujeme za pár rokov a ja už budem vedieť, ktorou cestou som sa nakoniec vydala. 

- - Inzercia - -