Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Savage Garden - Hriešna záhrada

august 05, 2022 - 07:30
Módna návrhárka Martina Vrábelová pôsobí pod vlastnou značkou SeeChic! Prioritne sa venuje elegancii večerných či svadobných šiat. Okrem autorských kolekcií navrhuje unikátne a originálne šaty na mieru. Vznikajú nielen podľa typu postavy či udalosti, taktiež podľa typu osobnosti, charakteru a jej štýlu, aby ju dokonale vystihovali. Šaty z dielne dizajnérky sú nielen príjemné na nosenie, zároveň sú akousi druhou kožou nositeľky.
Foto: 
Katarína Opatovská

Éterickú bohyňu „hriešnej záhrady“ stvárnila finalistka Miss Slovensko 2018 Katarína Darasová. „V najnovšej kolekcii Savage Garden som sa nechala inšpirovať horúcim letom. Inšpiráciu som našla na cestách počas dovolenky, kde som chcela podchytiť auru príjemných dovolenkových spomienok,“ prezrádza talentovaná návrhárka Martina. „Farebný kolorit od zlato-pieskovej, cez odtiene medenej, vínovo-bordovej až čiernej stelesňuje celú paletu Hriešnej záhrady. Ako malý dekoratívny akcent som vytvárala textilné pseudokvietky, ktoré vyvažujú minimalistické strihy padavej drapérie,“ dopĺňa autorka noblesnej kolekcie.

Medailónik o ceste za úspechmi Martiny Vrábelovej:

V rokoch 2008 -2010 bola finalistkou súťaže ArFashion Designer v Prahe, v roku 2011 sa dostala na 8. miesto v medzinárodnej hlasovacej súťaži pre mladých dizajnérov z celého sveta Musee Vogue Fashion Talent s kolekciou Cocoon. V troch ročníkoch po sebe sa jej podarilo stať finalistkou súťaže Nové tváre módnej scény, vďaka ktorej odprezentovala svoje modely na prestížnej prehliadke Bratislavské módne dni, pričom s kolekciou Qahwa - Káva v roku 2017 získala špeciálnu cenu od pani Rehákovej. V roku 2018 sa jej dokonca podarilo uspieť na treťom mieste s folkovou kolekciou Slowenka, odkedy sa stala pravidelnou účastníčkou BMD.

Foto: Katarína Opatovská

 Pozrite sa na tú krásu:

- - Inzercia - -