Dnes je nedeľa, 25.september 2022, meniny má: Vladislav, Vladislava
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Dámy, pomáha vám kolagén? A čo tak ho podávať aj svojmu psíkovi?

august 11, 2022 - 16:28
Nie, skutočne nežartujeme. Kolagén nie je ani zďaleka len o kráse, túto nenahraditeľnú stavebnú bielkovinu potrebujú aj naše kĺby, kosti, tkanivá v celom tele a presne tak isto sú na tom naši chlpatí maznáci. Ak máte doma psa, mačku, alebo máte koňa a venujete sa jazdectvu, tento článok je pre vás. Vysvetlíme vám, prečo by ste mali s kolagénom myslieť aj na vaše zvieratko a ako si správne vybrať z výživových doplnkov na trhu.
Foto: 
Inca Collagen

Ženy milujú kolagén na pleť, vlasy a nechty, ale jeho účinky sú omnoho širšie. Veď kolagén je stavebná jednotka zaisťujúca pružnosť a odolnosť kĺbovej chrupavky, pevnosť kostí, ale i pružnosť slizníc, membrán, šliach... Máme ho aj tam, kde by ste to nečakali. Napríklad na povrchu orgánov, má preto priamy vplyv na regeneráciu po operáciách, hojenie rán a uzdravovanie všetkých vrstiev pokožky. Náš prirodzený kolagén však telo so zvyšujúcim sa vekom tvorí čoraz menej. Dopĺňať si ho formou výživového doplnku je preto výborný nápad.

ic-ipc-sipky_sk_2.jpg

Dámy, pomáha vám kolagén? A čo tak ho podávať aj svojmu psíkovi?
Foto: 
Inca Collagen

Je pravdou, že ak si vyberieme kvalitný výživový doplnok, najviac jeho účinky môžeme vidieť na pokožke, ale ak vás dlhé mesiace z ničoho nič pobolievajú kolená,  je jeho pomoc ešte výraznejšia. Podobne je to u našich štvornohých kamarátov. Pretože kolagén potrebujeme všetci – ženy i muži, seniori i mladí športovci, ale aj zvieratá. A aj zvieratá ho môžu mať nedostatok.

U psov je pohybový aparát obzvlášť citlivý preto, že sú to veľmi pohyblivé zvieratá a navyše rýchlo rastú. Už v mladosti sa môžu vyskytovať prvé náznaky degeneratívnych ochorení pohybovej sústavy, ktoré sa prejavujú bolestivými stavmi. Psík však nedokáže svojmu majiteľovi povedať, že ho čosi začína trápiť. Správna starostlivosť o psa vyžaduje od majiteľa predvídať dopredu a všímať si správanie psa, kým nie je neskoro. Veterinárna lekárka Zuzana Fekečová varuje, že neochota psa ísť von môže signalizovať pokročilé problémy s kĺbmi: „Možno si ani neuvedomíte, že ten pes už začína mať problémy s kĺbami, možno si myslíte, že sa mu teraz nechce ísť na prechádzku, nejaký je lenivý, iba leží…  a to už je znak toho, že niečím trpí ten pes.“

Preto veterinári odporúčajú podávať psom kĺbovú výživu, môže ňou byť aj 100% čistý kolagénový hydrolyzát. Taký nájdete pod značkou Incapet Collagen. Je to kolagén z morských rýb a jeho predchodcom je Inca Collagen, určený pre ľudí, ktorý si za 7 rokov existencie získal na českom a slovenskom trhu viac než 200 tisíc spokojných zákazníkov. Milujú ho ženy i muži, preto neskôr vznikol dopyt po rovnako kvalitnom kolagéne určenom pre zvieratká. Oba výživové doplnky sú vo forme prášku, bez prídavných látok, žiadne arómy ani príchute, aby bol zachovaný maximálny účinok. Inca Collagen aj Incapet Collagen sa získavajú z morských rýb šetrným enzymatickým štiepením surového kolagénu, z ktorého vzniknú bioaktívne peptidy so zachovanou štruktúrou helisy. Vďaka tomu pri pravidelnom užívaní pomáhajú doplniť chýbajúci kolagén v tele.

dizajn_bez_nazvu400.png

Dámy, pomáha vám kolagén? A čo tak ho podávať aj svojmu psíkovi?
Foto: 
Inca Collagen

Ako dokáže pomôcť Incapet Collagen vášmu psíkovi? Môže napríklad:

  • podporiť štruktúru chrupavky a kostí a tým posilniť odolnosť pohybového aparátu,
  • pomôcť zamedziť rozvoju degeneratívnych ochorení pohybového aparátu, ako sú artritídy, skoliózy, dysplázie kĺbov,
  • pomôcť hojiť rany po operáciách, podporiť zrastanie zlomenín, lepšiu regeneráciu po zraneniach,
  • podporuje zdravie kože a rast zdravej srsti a pazúrikov,
  • môže výrazne zlepšiť kvalitu života starších zvierat, podporí pohyblivosť a zbaví bolestí kĺbov.

Veterinárka Zuzana Fekečová odporúča Incapet Collagen ako kĺbovú výživu pre všetkých psov, jeho účinok však najlepšie spozorujeme pri starších psoch. „Pre toho psíka to je ten najväčší dar, keď ešte aj v tom dôchodcovskom veku s vami prejde viac na prechádzke ako predtým, bude sa cítiť komfortnejšie, bude taký vitálnejší, zlepší sa mu aj kvalita srsti, a samozrejme aj tých zubov.“

Incapet Collagen si obľúbilo už množstvo chovateľov: „Eliška sa narodila s vrodenou vadou, má skoliózu chrbtice. Absolvovali sme s ňou radu vyšetrení, pravidelne dochádzame na K-Laser terapiu, má rôzne druhy masážnych terapií a hydroterapiu mala tiež. Naozaj veľké zmeny sa začali diať, keď som začala pridávať Eliške kolagén. Vlastne my ho užívame všetci. Eliška akoby zosilnela, nemá už stuhnuté svalstvo a je vidno, že si užíva viac život. Konečne sa z nej stal psík, ktorý môže behať a je dokonca aj niekedy rýchlejší, než normálni hafani a moje srdce spieva radosťou, že konečne je zdravá a šťastná.”

Zdravie a dobrá kondícia, to je pre psa to najdôležitejšie. Preto mu venujte výživu, akú si zaslúži, podobne ako doprajete krásu a vitalitu tela sami sebe.

Incapet Collagen – kolagén pre psy

Inca Collagen - ten najlepší kolagén na českom a slovenskom trhu

- - Inzercia - -