Dnes je utorok, 21.september 2021, meniny má: Matúš
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Herečka Petra Vajdová: Nora je fakt na zabitie!

november 08, 2013 - 13:46
Neter herca Jozefa Vajdu, herečka Petra Vajdová poznáme aktuálne ako manželku Tomáša Maštalíra v seriáli Chlapi neplačú. STAR preto zaujímalo, či by si vedela predstaviť život s Maštalírom aj v súkromí.
Foto: 
Hviezdite v Chlapi neplačú, no vaša postava nepatrí k tým pozitívnym. Stretávate sa na ulici s negatívnymi reakciami na vašu osobu?
Stretávam sa s reakciami typu - ty si strašná mrcha, strašne zlá, ja by som ťa zabil, my sme netušili, že si taká, prečo hráte takú zlú... A ja na to, že niekto musí hrať aj negatívne postavy (úsmev). Obyčajní ľudia si postavy z televízie spájajú s hercom a berú to osobne, že sme takí. Ale je to naozaj naša práca, stvárňovať čo najdôveryhodnejšie všetky typy a charaktery. A keď ma chce niekto zabiť za Noru v seriáli, asi je to dobre. Lebo taká žena je na zabitie.(úsmev)
 
Vedeli by ste si predstaviť vzťah s Tomášom Maštalírom aj mimo kamier?
Odpovedať na túto otázku je úplne zbytočné a čokoľvek poviem, bude použité proti nám s Tomášom.(smiech)
 
Pochádzate zo známej rodiny, uľahčuje alebo skôr strpčuje vám to život a prácu?
Som hrdá na svoju rodinu, hlavne pre tu pracovitosť a pokoru, a meno mojej rodiny je moje, ale v práci mi to nepomáha. Skôr som sa stretla s tým, že ľudia len zbytočne závidia, strpčujú mi život, aby som si náhodou nemyslela, že mam nejakú výhodu... a ja mám potom pocit, že musím stále niečo dokazovať.
 
So svojim strýkom Jozefom Vajdom ste sa niekoľkokrát stretli nielen na javisku, ale i v seriáloch. Ako sa s ním pracuje? Nemali ste trému?
S Jožkom sa mi vždy pracovalo dobre, lebo mu verím a je to profík. Vždy sa mám od neho čo učiť a zaujíma ma. Trému už teraz nemám, ale zo začiatku mi nebolo jedno, aký ma na mňa názor ako na herečku a bála som sa, že mu môžem urobiť hanbu, ak by mi to nevyšlo. Bol to pocit zodpovednosti a nezlyhania. Ale aj to ma poháňalo vpred...
V hre Bratia Jurgovci ste boli Jozefovou múzou, do ktorej sa zamiluje... Koľko vám trvalo „zvládnuť“ túto úlohu?
Hru Jurgovci sme skúšali 2 mesiace a toľko nám aj trvalo to zvládnuť a zvyknúť si na seba v úlohe zamilovaných partnerov. Hanbili sme sa a pozerali do zeme, keď sme si hovorili vyznania, ale sme herci a musíme to zahrať a odosobniť sa.
 
Váš otec je tenisový tréner. Neprotestoval, že ste sa nezačali venovať profesionálne tomuto športu, ale vybrali ste si herectvo?
Moji rodičia prví vo mne videli záblesk nadania na herectvo a vždy ma v tom podporovali. Ocino aj mamina sú hrdí na to, že som herečka.
 
Od kedy ste chceli byť herečkou? Bol to detský sen alebo to prišlo až neskôr?
Ja som od mala chcela byt princezná, tanečníčka a speváčka, takže to prirodzene vyústilo do herectva. Ale naplno som sa rozhodla až v 15 rokoch. Vrhla som sa do predstavy, že budem stáť na javisku a odvtedy som sa nezastavila...
 
Ktoré postavy vám najviac sedia?
Ja neviem, ktoré postavy mi sedia, zatiaľ nie som vyprofilovaná do nejakého typu a hrám naozaj veľmi rozmanité charaktery a objavujem stále nové. Keďže som v živote emotívna a empatická, nemám problém vžiť sa do kohokoľvek a baví ma stvárňovať veľmi rôzne charaktery. Od princeznej po mrchu a všetko medzi týmito mantinelmi...
 
Aká je Petra Vajdová v súkromí?
V súkromí som ticha a utiahnutá a momentálne veľmi unavená. Ale moje súkromie sa prepája s pracou takže každý deň som iná. (úsmev)
 
Celý rozhovor nájdete v STARE!
 
Autor a foto: STAR

- - Inzercia - -