Dnes je utorok, 27.september 2022, meniny má: Cyprián
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Hladká pokožka čo najdlhšie?

jún 21, 2013 - 14:36
To, čo vás počas zimných mesiacov príliš netrápi, sa s prichádzajúcim letným počasím stáva čoraz aktuálnejším. Pokožka bez chĺpkov! Ako ju docieliť? Holenie žiletkami? Epilácia voskami alebo holiacim strojčekom? Modernejšia je epilácia elektrickou ihlou či laserová epilácia. Všetky majú svoje pre aj proti. Pre ktorú metódu sa rozhodnúť a dosiahnuť želaný efekt a spokojnosť?
Foto: 
 
Domáca klasika?
Holenie žiletkami, epilácia voskami a strojčekom sú tie najrozšírenejšie. No zároveň najmenej efektívne. Je to jednoducho pravidelná procedúra, ktorej by ste sa isto rady zbavili nadobro.
 
Avšak v prípade, že vám vyrastajú chĺpky priamo zo znamienka, je vhodné zvoliť práve klasické holenie. Určite sa treba vyhnúť ich trhaniu a radšej zvážiť prípadné odstránenie znamienka. Ale to už sme pri celkom inej téme.
 
Epilácia voskami alebo strojčekom je účinná pri odstraňovaní bledých a tenkých chĺpkov. Na tie totiž úplne nezaberá laserová epilácia. Striktne sa však vyhnite oblasti tváre.  
 
Už žiadne chĺpky! 
Ako sa teda zbaviť chĺpkov dlhodobo? Ako si bezstarostne užívať letné dni s hladkou pokožkou? Vyskúšajte epiláciu laserom. Je ideálnym riešením pre ľudí s bledou pokožkou a tmavými chĺpkami. O čosi horšie zaberá na svetlé a enormne tenké chĺpky. 
 
 
Viac sa dočítate v Praktickej Slovenke!
 
Zdroj a foto: Praktická Slovenka, Thinkstock

- - Inzercia - -