Dnes je sobota, 28.máj 2022, meniny má: Viliam
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Jennifer Lopez: „Byť krásna je súčasťou mojej práce.“

jún 16, 2011 - 12:44
Jennifer Lopez je späť! Nádherná a štíhla ako nikdy predtým a s novým albumom. Je jednou z najobľúbenejších porotkýň v American Idol 8 a v apríli ju prestížny časopis People vyhlásil za najkrajšiu ženu sveta za rok 2011.
Foto: 
Dokázala už naozaj všetko. Je herečka, speváčka, tanečnica, producentka, módna dizajnérka, má svoj parfum, je vzornou manželkou, matkou a na svoj vek je neuveriteľne krásna. Ale ani ona nemala spočiatku na ružiach ustlané a kým sa z obyčajného dievčaťa z Bronxu stala diva svetových rozmerov, musela na sebe tvrdo pracovať. Aj preto veľmi dobre rozumie, čo prežívajú súťažiaci v American Idol. J-Lo sa stala najobľúbenejšou porotkyňou, ktorá nemá problém poplakať si od dojatia. Prezradila nám ako prežíva svoju premiéru v súťaži, aký je jej nový album Love? a prečo miluje svojho manžela a deti.

Nemôžeme uveriť, že máš 41! Môžeš vyzerať lepšie ako keď si mala 30? Niet divu, že ťa časopis People vyhlásil za najkrajšiu ženu roku 2011...
Ďakujem veľmi pekne. Dobre vyzerať je súčasťou mojej práce. Ale je za tým dosť driny. Po narodení detí sa moje telo dosť zmenilo a fakt som musela na sebe tvrdo pracovať, aby som sa znova dostala do formy. Po prvýkrát som si musela začať dávať pozor na stravu. Nechcem, aby si ľudia mysleli, že je to ľahké. Naozaj to zaberá veľa času a človek musí byť na seba prísny. HD obrazovka bohužiaľ nie je nikoho kamarátka! Tá  nikomu nič neodpustí. Aj preto som pyšná na svoj titul a na to, že nemám 25! Na druhej strane, doma s deťmi a bez make-upu sa cítim omnoho lepšie.

Vraj si mala prvé šediny ako 23-ročná! Tak tomu neveríme!
Ale áno! Predčasne som ošedivela a každé dva týždne som si musela dofarbovať korienky. Ale chcem si raz vyskúšať nechať ich odrásť a pozrieť sa aká je moja skutočná farba teraz, keď mám 41. To bude sranda!

Tvoje dvojičky Emme a Max majú tri roky. Ako sa majú?
S nami vynikajúco! Ale vážne, práve sa dostávajú do veku, kedy ich treba začať usmerňovať v tom, čo môžu a čo nie. A nie je to pre mňa ako prvorodičku ľahké, pretože nie vždy sú ochotní spolupracovať. Vtedy im pohrozím, že to poviem ockovi.

Uvedomujú si, že ste obaja slávni?
Keď sme boli na Zlatom Glóbuse, pozerali sa na to v televízii, ukazovali prstom a vraveli: „Aha, tam je mama a tato!“, ale nemyslím si, že nad tým príliš premýšľajú.

Ako sa zhostil Marc úlohy otca?
Je skvelý! Pretože vždy dokáže naše deti rozosmiať. A preto som si ho zobrala. Pretože rozosmeje každého. Ale čo dokáže s deťmi on, na to sa ja nechytám. Niekedy skúsim po ňom zopakovať nejaký fór alebo grimasu a je to hrozné.

Nemáš niekedy pocit viny, že si s deťmi málo, keď si taká zaneprázdnená?
Jasné, že mám. To pociťuje asi úplne každá matka. Ale na druhej strane viem, že žena, ktorá nemôže naplniť aj svoje vlastné túžby, nemôže byť dobrou matkou. Tým, že na sebe tvrdo pracujem, učím svoje deti, aby raz robili to isté. Dúfam, že im to raz pomôže v ich budúcom živote.

Obaja ste umelci. Zdedili deti po vás spevácke gény?
Emme spieva. Oblieka sa do slávnostných šatočiek, spieva a robí pri tom smiešne grimasy. Asi to zdedila po Marcovi. Ten už v jej veku behal po stole s gitarou a spieval. To sú jeho gény.

Zdedila Emme po tebe štýl?
Je presne ako ja, keď som bola malá. Už vtedy ma bavilo sa pekne obliekať. Emme zbožňuje, keď jej maľujem nechty. A niekedy si len tak rozloží oblečenie na zem, ako to robím ja so svojím štylistom, a povie: „Toto krásne ladí.“ Je rozkošná.

Obdivujú ťa tvoje deti?
Tak ako všetky deti svojich rodičov. Ale keď sa nahodím, Emme je úplne bez seba. Pretože doma ma väčšinou vidí len s copom a v teplákoch. Príde ku mne, obzerá si ma a vraví mi: „Mami, ty máš také krásne vlasy. Mami, ty máš nádherné náušnice!“

Nechcela by si ešte jedno dieťa?
Neviem. Nechcem to plánovať, pretože sa mi momentálne znova rozbieha kariéra a strašne mi to chýbalo. Keď máte deti, je to celkom iný svet. Zabudnete na všetko a potom zrazu zistíte, že pre seba nerobíte nič. A potom príde obdobie, kedy musíte opäť nadobudnúť rovnováhu a rozdeliť svoj život medzi kariéru a rodinu.

Pri toľkých povinnostiach, ktoré teraz máš a dvoch deťoch, máte niekedy s Marcom čas na spoločné rande?
Nenazvala by som to rande, ale vieme si spraviť jeden na druhého čas, keď chceme. Niekedy, aj keď každý pracujeme, zodvihne jeden z nás telefón a zavolá tomu druhému: „Zlatko, poď rýchlo domov. Nevideli sme sa celý deň.“  Náš vzťah je pre nás priorita číslo jeden.

Momentálne je pre teba asi pracovnou prioritou American Idol. Už ide do tuhého a zdá sa, že si sa so svojou pozíciou úplne stotožnila. Spomínaš si, aké boli tvoje začiatky? Bola si nervózna?
Trochu. Najväčší problém bol pre mňa povedať niekomu NIE. Pretože som sama kedysi bola v  rovnakej pozícii ako tie decká. Viem, aké to je. Nechcela som byť krutá a vziať niekomu sen, ale zároveň som musela byť úprimná. To bolo najťažšie.

Ako sa ti spolupracuje s ostatnými porotcami?
Sme perfektný tím. Stále sa spoločne radíme a niekedy aj jeden s druhým nesúhlasíme. A niekedy musíme byť aj krutí. Ale bolo by omnoho krutejšie nepovedať im pravdu.

Spievali niektorí súťažiaci na kastingoch aj vaše pesničky?
Jasné. Niektorí boli vážne skvelí! Pamätám si, že jedno dievča spievalo If you had my love v pomalej verzii, ktorá mi pripomínala Sade. Bolo to prekrásne. A potom prišla druhá, ktorá sa pokúsila zaspievať Jenny from the block a bolo to príšerné.

Prekvapil ťa niektorý z porotcov?
Steven Tyler. Myslela som si, že príde šialený rocker a on je pritom jemný človek, ktorý má úžasný cit nielen pre hudbu. Je to ozajstný umelec. Niekedy si všimnem, že nielen ja, ale aj on má slzy v očiach pri niektorých súťažiacich.

Kto je z poroty najprísnejší?
Pravdepodobne Randy. Je v show najdlhšie z nás, a tak nemá problém niekomu povedať, že je otrasný. Vtedy sa naňho spýtavo pozriem a on povie: „No a čo? Veď je to pravda!“ Je najdrsnejší, ale na druhej strane je aj totálny macko.

Keď si začínala, povedali občas NIE aj tebe?
Oh, strašne veľa krát! O tom je tento biznis. Musíte si zvyknúť na kritiku a odmietnutia a pritom si byť stále vedomý, kto ste a nestratiť vieru v seba a v to, čo robíte. Aj preto je pre mňa ťažké odmietnuť niektorých súťažiacich, pretože možno práve ten, koho sme poslali preč, bude raz hviezdou. Akurát v ten moment nebol ešte pripravený alebo mu nesadla pesnička. Bola som na tom rovnako. Ale každé odmietnutie ma motivovalo k tomu, aby som bola lepšia.

Radila si sa so Simonom Cowellom o tom, ako zvládnuť úlohu porotkyne?
Nie priamo. Ale sme priatelia a keď bol Simon porotca, občas sme mu počas prenosu s Marcom posielali sms typu: „Nemôžeš ju vyhodiť! Okamžite povedz o nej niečo pekné!“ A ak náhodou povedal niečo pozitívne, tak sme sa na seba s Marcom pozreli a naraz sme povedali: „To my!“ Bola to sranda.

Máš vonku nový album Love? Prečo ten otáznik?
Pretože aj keď nájdete svoju životnú lásku, občas sa zastavíte a zistíte, že stále máte otázky... Nikdy si nebudete úplne istí a asi to tak má byť. Myslím, že to poznajú všetci.

Spevácky sa stále posúvaš ďalej. Aj ty máš ten pocit?
Love? je podľa mňa zatiaľ môj najlepší album. Vždy som mala hlas, ale na začiatku som bola strašne neistá. Marc mi veľmi pomohol, pretože to bol on, kto mi vždy hovoril, že mám krásny hlas. Myslím, že mnoho ľudí je príjemne prekvapených vokálmi, ktoré som nahrala.

Si speváčka, herečka, máš vlastný parfum, odevnú značku a ešte sa aj venuješ rôznym charitatívnym činnostiam. Najnovším projektom je Gilette Venus – The Goddess Fund, ktorého ambasádorkou si sa prednedávnom stala. Povedz nám o ňom trochu viac.

Keď ma oslovili, aby som sa stala „bohyňou“ tohto projektu, okamžite som povedala áno. Nielen preto, že mi to veľmi zalichotilo, ale aj preto, že tento projekt pomáha ženám objaviť v sebe to krásne, objaviť v sebe silu a múdrosť a vzdelávať sa. Nie je to len povrchné promo pre nový holiaci strojček a to je na tom skvelé!

Médiá o tebe popísali veľa a často sa o tebe hovorilo ako o dive, ale skôr v tom pejoratívnom slova zmysle. Vadí ti, keď ťa tak novinári označujú?
Už mi to vôbec neprekáža. Asi mi to už prischlo. Ale určite som nikdy nemala maniere, ako sa mi to niektorí novinári snažili roky prišiť. Verte či neverte, ešte stále som Jenny from the block.
Citáty:

Autor: ALEXANDRA OKÁLOVÁ
Foto: Universal Music

- - Inzercia - -