Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Marína oslavovala

jún 19, 2014 - 21:33
Mária Kráľovičová dlhé roky oslavovala narodeniny s rovnakou číslovkou. Ako zvykla vravieť: „Žena nemá nikdy viac než dvadsaťdeväť – kým nedosiahne osemdesiatku.“ A to je dôvod, prečo dnes s chuťou oslávila svoje osemdesiate siedme narodeniny.
Foto: 
Čo sa však nezmenilo ani po tom, je fakt, že ich ako vždy oslavovala v plnom nasadení a pracovne. Len čo sa vrátila zo zájazdu s Národným divadlom v Prahe a následne z divadelnej púte po východe Slovenska, v predvečer narodenín na oslavu v kruhu divákov v Šamoríne si s chuťou zahrala v hre Kto zhasol svetlo, kde pôvabne stvárňuje francúzsku slúžku Annu, ktorá zachraňuje svojim pánom manželstvo. Kolegovia z divadla si tú príležitosť nenechali ujsť a priamo na javisko priniesol Janko Koleník Sacherovu tortu z dielne Zuzky Tlučkovej. Prípitok si nenechal ujsť ani režisér predstavenia Peter Mikulík, ktorý kvôli tomu pricestoval do Šamorína a zaspomínal si, ako len dvanásťročný sa v malej úlohe ocitol po boku Maríny, čoby Aničke v Slovenskom národnom divadle v hre Strakonický gajdoš.
 
Nečudo preto, že internetom koluje vtip: „V Národnom múzeu oživili egyptskú múmiu, jej prvé slová boli: hrá ešte Kraľovičová?“
Áno, Kráľovičová stále hrá, dokonca hneď v šiestich inscenáciách a pozýva vás na záver tohtoročnej sezóny do svojho domovského Slovenského národného divadla  25. júna  na derniéru vtipnej a prekvapivej hry britského dramatika Harwooda Kvarteto. 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Zdroj a foto: red

- - Inzercia - -