Dnes je streda, 25.máj 2022, meniny má: Urban
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Moderná rodinná dovolenka očami Ľuboša Fellnera

máj 30, 2014 - 13:39
Tento rok ste vydali nový katalóg BUBO deťom s heslom „Darujte deťom zážitky! Neostanú večne mladé, ale ich zážitky áno.“ Týmto heslom sa riadite aj v osobnom živote. Je cestovanie skutočne Vašou najväčšou rodinnou zábavou? Čo všetko ste s deťmi precestovali?
Foto: 
Ďakujem za otázku. Cestovanie je pre mňa najzmysluplnejšou činnosťou, akú vie homo sapiens v tejto dobe podniknúť. V zmysle antickej kalokagatie rozvíja tela i ducha. U detí to platí násobne! Moje deti prešli Európu od severu na juh, východ aj západ USA, prešli severnú aj východnú Afriku a naposledy sme boli na Hawaii. 
 
Čo bol pre Vaše deti najdobrodružnejší zážitok? Čo sa im najviac páčilo? 
Nechcel som s deťmi cestovať. Považoval som to za vyhodené peniaze, no keď ma žena dokopala k tomu aby som ich zobral na Zanzibar, tak som pochopil, že deti vnímajú oveľa viac než si myslíme. Celý následný rok sa medzi sebou zdravili Jumbo „džambo“. Dando si našiel kamaráta - Masajského bojovníka - ktorý reagoval na jeho detské džamp tým, že skákal do metrovej výšky. A ten mu daroval kyjak na zabíjanie levov a leví zub, ktorý ma doteraz v jeho skrinke čestné miesto.
Páči sa im veľa, no nepamätajú si tak ako ja, na dobré (možno si ja pamätám lebo boli drahé) hotely, ale na spoločné zážitky s rodičmi. Dando spomína na výstup na najvyšší vrch Škótska v hustom daždi, Sára na splav francúzskych riek a na mulicu pri výstupe na najvyšší vrch severnej Afriky Jabal Toubkal, na veľryby na Islande, či posledné surfovanie na Hawaii.
 
 
Kam sa s nimi najbližšie chystáte? 
Najbližšie idem so staršími deťmi na cestu po antických pamiatkach, ktorú realizujeme na počesť 10. výročia vstupu Slovenska do EU. Voláme ju Taliansko, Grécko za dobré vysvedčenie. To preto, lebo vyrážame už 27.6. - posledný školský deň. Túto cestu nenájdete v našom katalógu. Napriek tomu pozývam rodičov s deťmi vyskúšať to s nami. Osobne sa postarám aby ste boli nadšení.
 
Vnímaju deti svet inak ako dospelí? 
Svet sa globalizuje a my to všetci vieme. No deti k tomu nie sú vychovávané. Nemyslím to, že visia na Facebook a pozerajú „stupidity“ na Youtube. Terajším deťom bude patriť svet iba vtedy ak sa ho nebudú báť a naozaj bude ich svetom. Deti prijímajú svet taký aký je, hneď si aj tú najväčšiu exotiku privlastnia za svoju. Moja staršia dcéra so mnou tento rok nazrela na pár dní do  Indie aj Číny. Teraz sa o tom učia v škole. Bude o tom počuť v médiách, čítať v knihách. A vytvorí si svoj názor.
 
Cestovanie s deťmi vie byť pre rodičov častokrát strašiak a špeciálne ak sa jedná o exotiku. Povedzte, ako je to v skutočnosti? Čoho sa rodičia najviac obávajú a prečo sa nemusia? 
Očkovanie, stres, vstup do neznámeho priestoru? Ja mám u nás nie ako riaditeľ BUBO, ale ako atestovaný lekár na starosti aj očkovanie. No do väčšiny krajín kam chodíme, sa očkovať netreba. Stres odpadá keď sa zveríte do rúk odborníka - a tým BUBO je. Tiež vstup do nezmámeho priestoru, napríklad cesty do Afriky sú pre rodičov hrôzou. Začnite niečim ľahším. Z dovolenky musíte mať dobrý pocit. No keď nás spoznáte a uvidíte, že bezpečnosť je u BUBO vždy na prvom mieste, tak si vychutnáte aj náročnejšie cesty. Vaše deti to ocenia! 
 
 
V čom je moderná rodinná dovolenka s BUBO iná a jedinečná? 
Sme prvou cestovkou, ktorá pochopila, že ležať v all inclusive rezorte nestačí. To bolo. Aktívna rodinná dovolenka, kedy rodičia spoločne prežívajú intenzívne zážitky so svojimi deťmi, čo je neuveriteľne stlmujúci aspekt, to je to čo bude. A to je BUBO! Klientelu si získame iba ak budú rodiny nadšené a to je to, o čo nám ide. 
 
Ktoré destinácie odporúčate pre najmenších, youngsterov a ktoré pre malých dospelých? 
Pre najmenších je to predsa len ešte pobytová dovolenka. Okrem klasických destinácii však môžete siahnúť s BUBO aj na Dubaj, Omán, Miami, Seychely či Kajmanské ostrovy. Ja som bol s polročnou dcérou na zaoceánskej plavbe a bolo super. Youngsters, ktorí inak frflú keď musia šliapať do kopca či pozerať „nudnú“ pamiatku, sú v kolektíve iných detí nadšené a ochotné znášať „muky poznania.“ Tu už je svet vskutku široký – napr.  Kuba, Safari pre deti v Keni, Thajsko – Malajzia- Singapur, Srí Lanka s Maledivami, veľmi populárne sú okruhy „divokým“ západom USA. Pre malých dospelých sú to už cesty Čínou, Indiou, Islandom, Novým Zélandom, Japonskom, Vietnamom, alebo úžasný tip je cesta za gorilami do Rwandy. Ak si necháte poradiť zistíte, že ide o absolútne bezpečnú a luxusnú destináciu. Teda my v BUBO to tak robíme. Srdečne Vás pozývam. 
 
Zdroj a foto: BUBO

- - Inzercia - -