Dnes je sobota, 04.december 2021, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Recitačná súťaž o cenu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici

november 11, 2014 - 00:30
Cikkerova sieň Radnice v Banskej Bystrici dnes patrila víťazom recitačných súťaží z celého Slovenska.
Foto: 
V rámci súťaže Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča sa  uskutočnil prvý ročník prehliadky víťazov v prednese poézie a prózy. Podujatie vzniklo spojením myšlienky a tradície súťaží Návraty poézie o cenu Andreja Sládkoviča v Bratislave – Lamači, Sládkovičova lipa v Hrochoti a Sládkovičova Radvaň v Banskej Bystrici.
 
 
Pred začiatkom podujatia zúčastnení vyznali poctu slovenskému básnikovi, publicistovi a kritikovi literárnych a dramatických prác Andrejovi Sládkovičovi na mieste jeho večného pokoja, na cintoríne v Radvani. 
 
 
Po podujatí nasledovalo slávnostné uloženie slaždice Andreja Sládkoviča na dvorčeku Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici, na ktorom sa podieľala a aj riaditeľka vydavateľstva Mária Reháková.
 
 
 
Záštitu nad prehliadkou držal týždenník Slovenka spolu s riaditeľkom vydavateľstva Máriou Rehákovou, minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič, primátor mesta Banská Bystrica a herec, scenárista, pedagóg a predstaviteľ umeleckého prednesu Doc. Mgr. Art. Juraj Sarvaš.
 
 
Medzi porotcami súťaže sa predstavili herečka Mária Kraľovičová, herečka a producentka Deana Jakubisková, spisovateľka Ivana Havranová, herec a pedagóg František Kovár a šéfredaktorka týždenníka Slovenka Mária Miková.
 
Zdroj: red a www.bystricoviny.sk
Foto: red

- - Inzercia - -