Dnes je streda, 25.máj 2022, meniny má: Urban
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Objavte 7 detských divov sveta s CK BUBO

január 26, 2015 - 10:46
Svet je veľký a plný zázrakov. Jednoznačne platí, že kto ho skôr objaví, viac z neho uvidí. Ukážte svet svojim deťom a obohaťte tak aj vlastné zážitky. Je úžasné sledovať, čo všetko deti vnímajú a ako sa im nové veci a informácie vrývajú do pamäte. Cestovná kancelária BUBO pre vás zostavila zoznam siedmych divov sveta z pohľadu detí, ktoré v kombinácii s tými „oficiálnymi“ novodobými vytvárajú nezabudnuteľný mix hodnotných spomienok. Tak schválne – ktorý z nich neláka aj vás?
Foto: 

Objavte 7 detských divov sveta s CK BUBO

Svet je veľký a plný zázrakov. Jednoznačne platí, že kto ho skôr objaví, viac z neho uvidí. Ukážte svet svojim deťom a obohaťte tak aj vlastné zážitky. Je úžasné sledovať, čo všetko deti vnímajú a ako sa im nové veci a informácie vrývajú do pamäte. Cestovná kancelária BUBO pre vás zostavila zoznam siedmych divov sveta z pohľadu detí, ktoré v kombinácii s tými „oficiálnymi“ novodobými vytvárajú nezabudnuteľný mix hodnotných spomienok. Tak schválne – ktorý z nich neláka aj vás?  

Div č. 1 - NADPRIRODZENÉ BYTOSTI

Indiánov pozná každý – operení chlapíci tancujúci okolo ohňa za hlasného ujúkania. Ale videli ste už lietajúcich indiánov? V Mexiku budete pri pohľade na to, ako sa točia s nohami priviazanými o vysoký stĺp, tajiť dych. V jednom z japonských budhistických chrámov v Nikkó zo stropu reve obrovský maľovaný drak a vy na chvíľu uveríte, že ožije. V Los Angeles sa zabavíte stopovaním hollywoodskych celebrít, hľadaním ich mien vo hviezdach na chodníku a objímaním postavičiek z Disney rozprávok. V Nórsku sa treba vyhýbať obrovským, nemotorným trolom a na Islande je nutné si každý zásah do prírody overiť s elfami, ktorí tam žijú. Ak im prekáža, vedia narobiť poriadnu neplechu. Pred Vianocami odporúčame svoje želanie pošepkať priamo do ucha Dedovi Mrázovi. Žije v Laponsku a každý rok ho chodíme navštíviť do jeho dedinky, v ktorej pripravuje všetky darčeky.

Div č. 2 - VTÁČIA PERSPEKTÍVA

Ako často sa vám sníva, že lietate? Krídla vám síce nedáme, ale pri výhľade z týchto miest ani nebudete mať pocit, že to potrebujete. Letieť helikoptérou okolo mrakodrapov Manhattanu a ponad Sochu Slobody je ako „mať New York v hrsti“, čo sa prakticky rovná pocitu „Som kráľ sveta!“. Doprajte si ho. Na najkrajšiu pamiatku juhovýchodnej Ázie – kambodžský Angkor Wat obrastený džungľou sa môžete pozerať z lietajúceho balóna. Z najväčšieho kolotoča na svete si z každej strany obzriete Singapur - mesto leva, v ktorom levy nikdy nežili, také čisté, že je tu zakázané aj žuť žuvačku. Hlava sa vám zatočí na 124. poschodí najvyššej budovy na svete v Dubaji, keď budete hľadať všetky umelé ostrovy v tvare paliem. A špička parížskej Eiffelovej veže s mestom lásky pod nohami je klasika, ktorá v žiadnej zbierke nesmie chýbať.

Div č. 3 - NETRADIČNÉ DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY

Deti mali odjakživa zvláštnu vášeň pre nezvyčajné vozidlá. Zoberte ich povoziť sa na niečom, čo si budú pamätať. Najrýchlejším vlakom na svete pretnete Šanghaj rýchlosťou až 430 km/h a na smiešnych motorových trojkolkách tuk-tukoch sa budete naháňať po Bangkoku. Z konského chrbta je vraj svet najkrajší. Overte si to na Islande – majú tu koníky, ktoré sú chránené a nesmú sa z ostrova ani pohnúť, aby sa nepoškvrnila ich čistokrvnosť. Známe sú svojim zvláštnym klusaním. Koňa vymeníte za ťavu v Jordánsku. Pohodlne sa usaďte medzi jej hrbmi a putujte púšťou až do bájneho mesta Petra, ktoré je celé vytesané v ružových skalách. Ak sa vám máli, osedlajte rovno slona – ako maharadža v Indii alebo v kaučukovom pralese v Thajsku.

Div č. 4 - STRETNUTIE SO ZVIERATAMI

Na safari v Keni je najdôležitejšie vidieť celú tzv. Veľkú päťku – sú to zvieratá, ktoré boli najcennejšou trofejou pre poľovníkov a dnes sa ich každý snaží trafiť aspoň objektívom fotoaparátu. Aby bola zbierka kompletná, mali by ste mať v albume leva, nosorožca, leoparda, slona a byvola. Na Kube si zaplávate s delfínmi a najviac slonov uvidíte v sloňom sirotinci na Srí Lanke. Nezľaknite sa, keď vám na hlavu vyskočí malá opica makak. V Austrálii sa presvedčíte o tom, že medvedík koala nie je z plyšu, že klokan naozaj nosí svoje mláďa vo vačku na bruchu a na Novom Zélande porovnáte ovocie a vtáčika menom Kiwi. Naozaj sa podobajú. Verili by ste, že v Indii sa po chodníkoch aj cestách v meste prechádzajú kravy? Po pár dňoch vás to už prestane prekvapovať.

Div č. 5 - RAJSKÉ PLÁŽE

Hojdacia sieť, slnko, palmy, piesok medzi prstami a šum mora sú pre mnohých ideálnou predstavou dovolenky. Ak sa chcete ocitnúť na pláži ako z pohľadnice, zamierte na Zanzibar, kde vzduch vonia klinčekmi a exotikou. Alebo na slávne kubánske Varadero s tyrkysovou vodou tancujúcou v rytme salsy. V Mexiku vás čaká pravý Karbik a na brehu mora sem-tam vykukne aj prastará pyramída. Záplava paliem sa skláňa nad plážou na Srí Lanke a v najslanšom mori na svete sa nedá utopiť. Mŕtve more v Jordánsku funguje ako nafukovačka, len si ľahnite, otvorte obľúbenú knižku a pokojne si čítajte.

Div č. 6 - POKLADY PRÍRODY

Príroda je mocný čarodej a tie najkrajšie veci na svete vytvorila práve jej ruka. Obrovská červená hora Ayers Rock, ktorá akoby spadla z neba doprostred austrálskej pustatiny mení farbu podľa toho, ako na ňu svieti slnko. Grand Canyon v americkej Arizone je najhlbší na svete a vyzerá akoby do zelegule niekto lyžičkou vydlabal cestičky, ktorých záhyby sú vo farbách hnedo-červeno-žltej dúhy. V Thajsku z azúrovej vody trčia ostré skaly v tvare dračích zubov a vy sa okolo nich plavíte na dlhochvostých loďkách. Terasy ryžových políčok na Bali pripomínajú obrie schody zo sveta, kde je všetko zelené a doslova prírodným divadlom sú prúdy horúcej vody vystrekujúce s ohromnou silou zo zeme v podobe gejzírov na Islande, odkiaľ ich názov pochádza, ale aj na Novom Zélande.

Div č. 7 – KEĎ DEŤOM CHUTÍ

Detská gastronómia dáva zabrať nejednému rodičovi. Často to chce trpezlivosť a takmer vždy fantáziu. BUBO má pre vás pár zaručených a jednoduchých tipov, ktoré budú fungovať. Najlepší hot dog v Európe majú v Reykjavíku. Každý deň na obed sa pred stánkom vytvorí nekonečný rad Islanďanov a pochvaľoval si aj Bill Clinton, keď ho ochutnal. Povinnou jazdou je pravý americký hamburger v Kalifornii, kde vznikol McDonald. Najlepší ananás rastie v Thajsku – predavač ho pred vami ošúpe, vyreže do praktického tvaru a dostanete ho na paličke ako nanuk. Viete, kde sú najsladšie jahody? Čuduj sa svete, ale v Nórsku. Tým, že je tu chladnejšie, jahodám trvá dlhšie, kým dozrejú a majú tak viac času získať úžasnú sladkosť. No a ktoré dieťa by pohrdlo kukuricou? V Mexiku ju môže jesť od rána do večera a ešte si aj vybrať z farebnej škály. Zďaleka tu nemajú len žltú.             

Ešte nemáte BUBO Family katalóg plný detských divov sveta? Napíšte svoju adresu na e-mail bubo@bubo.sk a radi Vám ho pošleme.

Využite fantastickú ponuku zliav a bonusových zájazdov a nakupujte do konca januára 2015 najvýhodnejšie!

Zdroj a foto: BUBO

- - Inzercia - -