Dnes je utorok, 28.jún 2022, meniny má: Beáta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Starostlivosť o vlasy

február 24, 2011 - 12:48
Či je leto a či zima, o vlasy sa starať musíme stále. Okrem slnka a zimy však naše vlasy trápia aj genetika, znečistené životné prostredie či zlá životospráva. Z času na čas by sme teda mali vlasom dopriať rôzne výživné regeneračné kúry a masky. Práve preto sme pre vás pripravili zo pár receptov, ktoré si môžete prichystať aj doma.
Foto: 
ŽIARIVÝ LESK
Potrebujeme:

- 2 žĺtky
- Olivový olej
- 1 Citrón

Postup:
v miske zmiešame dva vaječné žĺtky, trochu olivového oleja a vyžmýkanú šťavu z jedného citróna.  Pripravenú zmes potom nanesieme rovnomerne po celej dĺžke na vlasy a necháme 10 minút pôsobiť. Po uplynutí doby pôsobenia vlasy navlhčite a pokožku jemne masírujte. Podporíte tým prekrvenie a lepšie vstrebávanie živín zo šampóna do vlasových folikulov. Na záver dôkladne opláchneme vlažnou vodou. Silu, hustotu a rast vlasov môžeme podporiť aj medikamentmi  obsahujúcimi predovšetkým zinok, draslík,  kyselinu listovú a kyselinu pantothenovú.  Vitamíny skupiny B, C, a E sú zase zodpovedné za zdravý lesk vlasov. V prirodzenej forme sa všetky tieto potrebné látky vyskytujú v potrave, preto stačí ,keď sa budete striedmo stravovať. Z času na čas doprajte vlasom intenzívnu kúru, ktorá bude Vaše vlasy hýčkať a
zásobí ich živinami.

UNIVERZÁLNY VLASOVÝ ZÁBAL

Potrebujeme:
- 1 vaječný žĺtok
- Olivový olej
- Citrón
- Olivový/ mandľový olej
- 1 biely jogurt
- Rum
Postup:
Na všetky typy vlasov sa dá využiť táto kombinácia: vaječný žĺtok s olivovým olejom a citrónovou šťavou, olivový alebo mandľový olej s bielym jogurtom a troškou rumu alebo mandľový olej s harmančekovým odvarom.

ZNIČENÉ VLASY
Potrebujeme:
- 1 zrelý banán
- Mandľový olej
Postup:
Popučte zrelý banán s pár kvapkami mandľového oleja a vmasírujte do vlasov. Nechajte pôsobiťokolo 15 minút, aby sa všetky dôležité látky vstrebali do vlasovej kutikuly. Opláchnite sódovou vodou a následne našampónujte a naneste ochranný kondicionér na vlasy.

ROZŠTIEPENÉ KONČEKY

Potrebujeme:
- Kokosový olej
- Limetka/ 100% limetkový džús
Postup:
Namastite vaše vlasy dvakrát do týždňa kokosovým olejom zmiešaným s čerstvou limetkovou šťavou. Môžete použiť aj koncentrovaný limetkový džús, najlepšie 100%-ný, glukóza v cukre, ktorou je džús osladený, je základným stavebným prvkom vlasových buniek.

Autor: Red.
Foto: Shutterstock

- - Inzercia - -