Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Dara si vydýchla, vdova stále plače

november 15, 2010 - 10:40
Po mediálnom kolotoči, ktorý sa spustil okolo Dary Rolins po jej júlovej autonehode, pri ktorej prišiel o život dôchodca Jindřich Rotrekl, a následnom policajnom vyšetrovaní si speváčka môže vydýchnuť. Štátna zástupkyňa zastavila trestné stíhanie a celú vec vrátila na opätovné prešetrenie. Slzy vdovy Olgy Rotreklovej však nevysychajú a je stále možné, že sa trestné stíhanie známej speváčky obnoví...
Foto: 

Niekoľkomesačné policajné vyšetrovanie sa skončilo a štátna zástupkyňa zastavila trestné stíhanie proti Dare Rolins vo veci tragickej nehody pre nedostatok dôkazov. Jej bezsenné noci sa skončili. Po stresoch, emočnom vypätí a sebaobviňovacích mukách si známa speváčka vydýchla. „Je to pre mňa dobrá správa. Priznám sa, spadol mi kameň zo srdca. Od začiatku som bola presvedčená, že som túto nočnú moru nezavinila,“ povedala vo svojom oficiálnom vyjadrení Dara, ktorá svojím autom 8. júla narazila do motocyklistu Jindřicha Rotrekla. Ten na následky zranení zomrel.

„Rozhodne však ešte nejasám. Vyhraté zďaleka nie je,“ dodala. Polícia podľa jej advokáta Roberta Vladyku musí tragickú nehodu znovu zo všetkých strán niekoľkokrát preskúmať. „Riziko, že sa niečo zmení, ešte stále je, asi o mesiac budeme múdrejší,“ povedala nám na margo celej veci Darina manažérka a hovorkyňa Eva Skallová. Dara teda môže konečne lepšie spávať. Vdova Olga Rotreklová bola však podľa jej právnika Karla Frimla z rozhodnutia štátnej zástupkyne nešťastná. Konštatoval, že aj keby došlo k opätovnému stíhaniu, vzhľadom na to, že Dara z miesta nehody neušla, nebola zatiaľ trestaná a nenašli jej v dychu alkohol, do väzenia nepôjde. Maximálne bude podmienečne odsúdená na dva roky a odoberú jej vodičský preukaz.  

Odškodniť? Za čo?
Aj keď si speváčka uvedomuje, že ešte zďaleka nebol vynesený konečný verdikt, pre istý český denník sa vyjadrila dosť ostro v súvislosti s prípadným finančným odškodnením rodiny Rotreklovcov. „Za čo? Za to, že mi ten pán vošiel do protismeru?“ odpovedala na otázku, či má v úmysle nejakým spôsobom odškodniť pozostalých. Toto vyjadrenie označila Eva Skallová za nešťastné a Dara sa už od tohto telefonátu pre médiá nevyjadruje. Podľa hovorkyne totiž speváčku redaktor vyprovokoval a jej praskli

„Je to emočne veľmi náročná situácia, mrzí ma to, čo Darina povedala, no vyprovokovali ju k tomu,“ uviedla s poľutovaním. Ku kauze prípadného finančného odškodnenia rodiny, ktorá napĺňala titulné stránky novín niekoľko týždňov, dodala iba toľko, že nevie o tom, že by Dara komukoľvek sľubovala peniaze. „S rodinou sme v kontakte neboli a v liste, ktorý im poslala, bola uvedená iba pomoc, a to neznamená automaticky, že bude finančná,“ hovorí a dodáva, že ani právnikovi rodiny Rotreklovcov nič nesľubovala. Skallová má pocit, že celú kauzu okolo údajného speváčkinho sľubu o odškodnení pozostalej rodiny vykonštruovali médiá. „Médiá celé nafúkli,“ dodala na záver. Takže Dara podľa všetkého nakoniec žiadne milióny rodine Jindřicha Rotrekla nezaplatí a aj čiastka, ktorá náleží pozostalej manželke a dvom dcéram, v súhrnnej sume 29 400 eur, bude hradená zo speváčkinej poistky.  

Už sa neschováva
Niekoľko týždňov po tragickej nehode Dara nekomunikovala s okolitým svetom a istý čas bola aj v zahraničí, aby sa vyhla výčitkám a nepríjemným otázkam. Pomaly sa však už vracia späť do pracovného rytmu. Dara má pred sebou niekoľko nových projektov, na ktoré sa teší. Prijala pozvanie do poroty X-faktora, ktorý sa bude duálne vysielať na Slovensku aj v Česku a s plným nasadením pripravuje vianočný koncert v spolupráci s Českou filharmóniou, ktorý sa uskutoční 25. novembra v Prahe. „Na viac koncertov v Česku či na Slovensku sme nemali síl,“ uviedla manažérka na margo toho, že fanúšikovia v Bratislave pred Vianocami nebudú mať možnosť speváčku uvidieť, a zároveň tým potvrdila, že Dara nebola po autonehode v dobrom psychickom stave. Jedno je však isté, už sa nezatvára doma. Jej kroky deň čo deň vedú do nahrávacieho štúdia, v ktorom pripravuje nové CD, ktoré by malo prísť na trh v priebehu budúceho roka. Má za sebou už aj prvé koncerty, kde jej priaznivci prejavili podporu. „Netlačí nás žiadny termín a Dara si ho chce vyšperkovať, bude to istá reflexia všetkých vecí, ktoré sa odohrali,“ priznala Skallová speváčkin zámer.

Autor: MÁRIA GYURÁNOVÁ
Foto: Isifa

- - Inzercia - -