Dnes je utorok, 19.október 2021, meniny má: Kristián
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Prekliata princezná?

marec 14, 2010 - 18:15
Hoci ešte v apríli minulého roka monacká princezná Caroline žiarila na slávnom Plese ruží, kde po boku manžela Ernsta, dcéry Charlotte a syna Pierra udivovala svojím temperamentom v honosnej garderóbe, dnes veľa dôvodov na veselosť asi nemá. Predné stránky časopisov totiž zapĺňa škandál jej muža, ktorý bude tentoraz zrejme znamenať rozvod.
Foto: 
Hannoverského princa Ernsta Augusta totiž paparacovia odfotili v chúlostivých polohách na pláži v thajskom Phukete s neznámou slečnou, ktorá by mohla byť mladšou kópiou princeznej. Carolinin manžel žije rozmarným životom, v ktorom zohráva významnú úlohu alkohol. V roku 2005 ho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti so život ohrozujúcim ochorením pankreasu spôsobeným jeho alkoholizmom. Rok predtým nemecký súd prerokúval jeho obvinenia z napadnutia majiteľa hotela v Keni. V ťažkej opitosti ho zmlátil kovovou tyčou a spôsobil mu vážne zranenia. Dôvodom jeho hnevu bol hluk z diskotéky, za ktorý riaditeľ hotela, prirodzene, nemohol. Princ za svoj nekráľovský čin dostal podmienku a vysokú pokutu. No vôbec sa nepoučil a už onedlho ho chytili francúzski policajti na diaľnici, kde sa rútil vyše tristokilometrovou rýchlosťou. Súdny spor mal aj s fotografom, ktorého napadol pri odchode z krčmy, a obľubu si nezískal ani tým, že verejne močil pred tureckým pavilónom na Expe v Hannoveri.

V prípade rozvodu by však musel divoký princ do svojej pokladnice načrieť dosť hlboko. Caroline má totiž právo žiadať polovicu z jeho majtku, ktorý má hodnotu vyše päť miliárd eur. Je otázne, do akej miery sa aj na princezninom osude podpísala tzv. kliatba Grimaldiovcov. Celú monackú kniežaciu rodinu prekliala v roku 1955 veštkyňa, ktorá sa s nimi nedohodla o výške honoráru. Kliatba sa vraj začala vypĺnať už tragickou smrťou Grace Kellyovej a pokračuje dodnes.

Bohatá smoliarka

Princezná Caroline, najstaršia dcéra zosnulého kniežaťa Rainiera III. a bývalej americkej herečky Grace Kellyovej, napĺňa dosť zreteľne pochmúrne proroctvo.  Uzavrela už tri manželstvá. Jej prvým mužom sa stal bankár časopisu Playboy Philippe Junot. Toto manželstvo však princeznej prinieslo len sklamanie, keďže svetácky frajer Junot ju od začiatku podvádzal so všetkými playmate svojho časopisu, a vydržalo sotva dva roky. V roku 1983 se Caroline vydala po druhý raz, hoci na cirkevné anulovanie prvého sobáša musela čakať trinásť rokov. Jej vyvoleným sa stal o tri roky mladší taliansky podnikateľ Stefano Casiraghi, syn milánskeho finančníka, ktorý si však sám zarobil milióny predajom nehnuteľností a stavbou lodí. Necelých šesť mesiacov po svadbe sa im narodil syn Andrea, po ňom dcérka Charlotte a daľší syn Pierre.

Zdalo sa, že dvojici všetko vychádza a sú dokonale šťastní. Spolu vychovávali deti, boli ozdobou veľkých svetových kultúrnych akcií, venovali sa charite a Stefano princeznú dokonca nahovoril na účasť v Rally Paríž-Dakar, kde spolu pretekali ako posádka jedného z kamiónov. Práve Stefanova vášnivá záľuba v rýchlosti spôsobila rodinnú tragédiu. Tretieho októbra 1990 mal Stefano Casiraghi ťažkú nehodu pri pretekoch rýchlych člnov neďaleko monackých skál. Caroline, ktorá bola v tom čase v Paríži, sa ponáhľala do Monaca, ale svojho muža už nezastihla nažive. Nechcela zostať navždy vdovou a tak sa pred desiatimi rokmi, v deň svojich štyridsiatych druhých narodenín, vydávala už po tretí raz. Jej manželom sa stal príslušník európskej šľachty princ Ernst August Hannoverský, ktorý kvôli nej opustil manželku a dve deti. Možno si šikovná princezná uchmatla svojho princa aj „neplánovaným“ tehotenstvom, pretože ich spoločné dieťa sa narodilo už pol roka po svatbe.

Lásky a rozchody

O Caroline je známe, že si nenechá od nikoho skákať po hlave. Pred pár rokmi dostala nemecké denníky, ktoré uverejnili paparacovské fotky jej detí, až pred Európsky súd pre ľudské práva. Oplatilo sa, lebo súd rozhodol, že tlač porušila právo na súkromie princezninej rodiny. Odvtedy môžu princeznú fotografovať už len na oficiálnych akciách. Zdá sa, že pohár trpezlivosti princeznej Caroline pretiekol a dnes už bude dbať najmä na svoje osobné šťastie a finančné zabezpečenie seba i svojich potomkov. Caroline žije s manželom už od septembra minulého roka oddelene, a ten si tak môže svoju dedičnú Draculovu chorobu – porfýriu liečiť naďalej obľúbeným alkoholom, a najmä zháňať dobrých právnikov. Prekliatie rodiny Grimaldiovcov medzičasom dostihlo aj Carolininu krásnu dcéru princeznú Charlotte. Tá je roky beznádejne zamilovaná do medzinárodného plejboja a rozmaznaného synáčika z dobrej rodiny Alexa Dellala, ktorý nepozná nič iné len zábavu, večierky v spoločnosti krásnych dám a pochlebovačov a do takéhoto života vtiahol aj mladú princeznú.

Ako asi dopadnú lásky a životy členov kniežacej rodiny z monackého brala? Princezná Stephanie roky strieda jedného milenca za druhým, viacerých si našla v cirkuse... Knieža Albert II. je otcom dvoch nemanželských detí, ale k svadbe sa stále nevie odhodlať. Nikto z kniežacej rodiny si nedokáže vybudovať normálny dlhodobý vzťah, v ktorom by bol spokojný a šťastný a ktorý by sa neskončil skôr či neskôr rozchodom. Žeby duch oklamanej veštkyne skutočne prenasledoval slávny rod?

Autor: ANDRIJAN TURAN
Foto: isifa

- - Inzercia - -