Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

V Bratislave sa nakrúca slovenské Sin City

október 29, 2010 - 11:02
„Je to projekt, aký u nás nemá obdobu. Týmto spôsobom sa robili aj americké filmy Sin City a 300. Na Slovensku je to unikát a všetci sa tak trošku učíme,“ povedal o novovznikajúcom filme z pripravovanej série Nesmrteľní jeden z jeho producentov Martin Hudák. Na televíznej obrazovke štartujú začiatkom novembra.
Foto: 
Film je inšpirovaný kultovým dielom R. L. Stevensona Podivuhodný prípad dr. Jekylla a pána Hyda. Predpokladaná dĺžka je sedemdesiat minút a celý sa nakrúca na modrej ploche. „Myšlienka nakrútiť na Slovensku film neobvyklým spôsobom vznikla po produkcii videoklipu pre Richarda Müllera UŽ, ktorý som robil podobným spôsobom. V tomto prípade však už nejde iba o štyri minúty výsledku, takže celá príprava a produkcia nabrala monumentálnejší charakter. Každý záber sme si dali rozkresliť ako komiks a celý film skladáme z približne dvetisíc trikových záberov,“ priblížil Martin Hudák. Herci sa teda pohybujú v imaginárnom prostredí a až v postprodukcii budú zasadení do skutočného prostredia. Pre všetkých účinkujúcich je to celkom nová skúsenosť.

„Nad tým, či prijať, alebo neprijať túto ponuku, som dlho neuvažoval. Teší ma, že sa Slovenská televízia rozhodla pre tento projekt, ktorý zaujímavým spôsobom spracúva známe klasické námety. V mojom rozhodnutí ma utvrdilo aj to, že nakrúcame novou technikou. Hoci je pravda, že by sme naň potrebovali dvojnásobný čas, keďže je to náročné,“ hovorí o nakrúcaní jeden z hlavných predstaviteľov Miroslav Noga. Okrem neho sa vo filme pod režijným vedením Karola Vosátka predstavia Eva Pavlíková, Slávka Halčáková, Kristína Turjanová, Tomáš Palonder, Kamil Mikulčík a František Kovár.

Nesmrteľní
je séria desiatich televíznych filmov nakrútených na motívy svetoznámej a slovenskej literatúry, prenesených do súčasného prostredia. Námetom pre jednotlivé filmy boli diela ako Rozum a cit od Jane Austinovej, Revízor N. V. Gogoľa, Diabol L. N. Tolstého, Maškaráda  M. J. Lermontovova, Pani Bovaryová Gustava Flauberta, Dáma s kaméliami Alexandra Dumasa, Podivuhodný prípad Dr. Jekylla a pána Hyda R. L. Stevensona, Moliérov Don Juan, Cyrano z Bergeracu Edmonda Rostanda či slovenská klasika Martina Kukučína Rysavá jalovica.  

Autor: ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ
Foto: STV

- - Inzercia - -