Dnes je utorok, 26.október 2021, meniny má: Demeter
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ktorá herečka si viac zaslúžila OTA?

marec 26, 2010 - 15:40
Posledné tri roky si žezlo najlepšej herečky u nás na preskačku posúvajú Polnišová s Mórovou. Diana získala OTA minulý rok, Petra rok predtým a teraz opäť. Vlaňajšia víťazka prezradila, že sošku by oveľa radšej dopriala Gabike Dzuríkovej, čím vyvolala špekulácie o tom, že s komičkou taja konflikt. STAR preto navrhuje, aby ste si vybrali, ktorá je hodná ocenenia OTO viac.
Foto: 

Diana Mórová
Vek: 40
Vzdelanie: Vyštudovala herectvo na VŠMU.
Znamenie: Vodnár
Osudový muž: Najskôr sa zdalo, že je to herec Tomáš Maštalír. Toho ale vystriedal zabávač Juraj Mokrý. Rozišli sa minulý rok. Momentálne je vraj sama.  
Deti: Syn Quído (3) 

 

 

 

 

Herecká kariéra:
Od roku 1992 je členkou činohry SND. Hrala v desiatkach celovečerných filmov, divadelných inscenáciách, ale tiež televíznych seriáloch. Naposledy sa preslávila v Meste tieňov a vysoko rozpočtovom projekte Keby bolo keby. Momentálne účinkuje v seriáli Panelák ako zákerná a všetkými nenávidená Ivana Švehlová. 

Ocenenia:

V roku 2006 vyhrala televíznu súťaž Hviezdy na ľade. V roku 2008 získala sošku televíznej ankety OTO za najlepšiu herečku. V roku 2009 obdržala ocenenie Krištáľové krídlo za postavu Kataríny v Shakespearovej hre Skrotenie zlej ženy a za Oľgu v Čechovových Troch sestrách. 

Vzťahy:
Jej náručím prešlo viacero známych pánov. V minulosti chodila napríklad s Ivom Ladižinským, Marošom Kramárom, ale najdlhšie vydržala s Tomášom Maštalírom. Po piatich rokoch ho vystriedal Juraj Mokrý. Povráva sa však, že okrem nich randila s istým zápasníkom, pretekárom, a dokonca s viacerými podnikateľmi. 

Plusy:
Nech sa chytí ktorejkoľvek roly, svoju predstaviteľku dokáže dokonale vystihnúť. O jej veľkom hereckom talente svedčí fakt, že aj momentálne účinkuje vo viacerých divadelných hrách. Okrem toho vyzerá v štyridsiatke výborne, čím častokrát zatieni aj mladšie kolegyne. 

Mínusy:
O Diane sa hovorí, že seriálovú postavu zákernej a konfliktnej Švehlovej veľmi hrať  nemusí. Údajne sa jej povahovými vlastnosťami veľmi podobá i v súkromnom živote.  


Petra Polnišová
Vek: 33
Vzdelanie: Vyštudovala bábkoherectvo na VŠMU.
Znamenie: Ryby
Osudový muž: Pred rokom sa rozviedla s architektom Jaroslavom Takáčom (36) po troch rokoch spolužitia. Už takmer rok chodí s Francúzom Matthieu Darrasom (29).
Deti: Prvého syna porodí v júli.

 

 

 

 

Herecká kariéra:
Dva roky pôsobila v Anglicku a neskôr v milánskom divadle Teatro laboraotrio mangiafuoco. Po návrate sa stala kľúčovým členom divadla GUnaGU. Pôsobí v Divadle L+S, spolupracovala s Novou scénou a Arénou. Poznáme ju hlavne ako komičku z relácií S.O.S. a Partička. Hrá však aj  v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade. 

Ocenenia:
Dodnes získala ceny Talent roku 2006, Cena Stana Radiča za objav roka, televízne ocenenie OTO v kategórii humorista, ale tiež absolútny OTO. Bola nominovaná na národnom udeľovaní filmových cien „Slnko v sieti“ za vedľajší herecký výkon. V roku 2010 vyhrala OTA za najlepšiu herečku.


Vzťahy:
V roku 2005 sa vydala za dlhoročného partnera, žilinského architekta Jaroslava Takáča. Koncom roku 2009 však ohlásili rozchod a hoci zostali priateľmi, manželstvo ukončili. Okrem toho Petra priznala, že v minulosti chodila najmä s cudzincami. Mala vraj Taliana, ale aj Angličana. Zakotvila však v náručí Francúza, s ktorým čaká bábätko.


Plusy:
Petra si priazeň širokej verejnosti získala svojou úprimnosťou a prirodzeným prejavom. Sama o sebe tvrdí, že aj keď nie je dokonalá, z miernej nadváhy si veľkú hlavu nerobí. Momentálne sa totiž sústredí na tehotenstvo a príchod jej prvého potomka.


Mínusy:
Brunetka nerada rozpráva o svojom súkromí. Aby ju médiá nedostihli, v poslednej dobe radšej vypína telefón. Odmieta sa fotiť a po pôrode plánuje na čas zo Slovenska odísť.


Autor: ŇUŇA
Foto: TV JOJ, TV MARKÍZA, STV

- - Inzercia - -