Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vanessa Paradis neprišla na premiéru svojho filmu

november 02, 2010 - 13:10
Prvý film Vanessy Paradis (37) po trojročnej prestávke je romantická komédia. Paradoxne, nie jej manžel Johnny Depp (47) žiarlil na ňu v milostných scénach s Romainom Durisom (36), ale ona na neho! V tom čase totiž nakrúcal film Turista s Angelinou Jolie (35), ktorá má okrem hereckej povesti vybudované aj meno zlodejky mužov.
Foto: 
Francúzkine obavy dokonca zašli až tak ďaleko, že si nechala ujsť premiéru vlastnej snímky (K)lamač sŕdc, ktorej odborníci predpovedali úspešnú budúcnosť dokonca aj za oceánom. Fakt, že jej manžel hrá s Angelinou zamilovaný pár v romantických Benátkach, ju nenechal na pokoji. A keď sa k tomu pridružili ešte reči štábu o tom, ako Johnny ožil a skvele vyzerá, nemala viac o čom premýšľať. Spoločne s ich dvomi deťmi sa snažila každú voľnú chvíľku tráviť v meste prepletenom vodnými kanálmi a dohliadať na ich otca. Už pred samotným nakrúcaním dokonca svojho muža od nakrúcania odhovárala. Ten si však svoje rozhodnutie vyhovoriť nenechal, a tak zúfalá Paradis radšej na neho dohliadala, než by ju mal postihnúť osud Jennifer Aniston, ktorej tmavovlasá dračica odlákala Brada Pitta počas práce na filme Pán a pani Smithovci.

Herec z ulice

Zatiaľ čo mama dvoch detí odsunula svoju prácu nabok, aby ochránila svoju rodinu, pre jej kolegu, Romaina Durisa, je predsa len prednejší úspech ich snímky. Zatiaľ čo Vanessa je už známa aj v USA, predovšetkým vďaka zväzku s Johnnym, pre neho (K)lamač sŕdc predstavuje jedinečnú šancu dobyť severoamerický kontinent. Európu sa mu už podarilo dobiť, keď hral vo filme Erazmus, a teraz dostal príležitosť presláviť svoje meno za oceánom, čo sa podarilo len málo európskym hercom. A pritom Francúz sa pôvodne ani neplánoval uberať hereckou cestou. Na tú ho dostala náhoda. Najprv študoval maľbu a neskôr s rovesníkmi založili jazzovo-funkovú kapelu, ktorá však nezískala očakávaný komerčný úspech, a tak sa po čase rozpadli. Potom sa pretĺkal ako sa dalo, a  keď v roku 1993 čakal v rade na kasting ako jeden z mnohých ašpirantov na malé úlohy, všimol si ho práve vchádzajúci režisér Cédric Klapisch.

Romaina hneď obsadil do jednej z hlavných postáv svojho filmu Le Peŕil jeune, a keďže ten svoj herecký debut zvládol na výbornú, cesta úspechu sa pre neho otvorila. Ponuky od francúzskych producentov sa mu začali sypať a nakrúcal jeden filmový počin za druhým. Napriek tomu, že herectvo nikdy neštudoval, kritici nešetrili slovami chvály a vyzdvihovali predovšetkým jeho umeleckú všestrannosť. Tmavovlasý šarmantný Francúz, ktorý žije v Paríži s priateľkou, tiež herečkou, Oliviou Bonamy, zažil prvý veľký úspech na európskej úrovni v roku 2002 vďaka filmu Erazmus, do ktorého ho opäť obsadil jeho objaviteľ Klapisch. Snímka zaznamenala na starom kontinente naozajstný úspech a z Romaina Durisa bol zo dňa na deň herec prvej cenovej kategórie. Odtvedy Romain účinkoval už len vo francúzskych veľkovýpravných filmoch.

Ašpiruje na komédiu roka

No práve (K)lamač sŕdc, ktorý dorazil do našich kín len nedávno, by mohol byť jeho najväčším úspechom. Na príbehu o profesionálnom rozbíjačovi vzťahov Alexovi, ktorý má s týmto cieľom založenú spoločnú firmu so svojou sestrou a jej manželom, kritici oceňujú najmä jej nápaditosť a to, že tvorcom sa podarilo vyhnúť sa väčšine klišé typickým pre žáner romantickej komédie. Zlomový okamih v živote hlavného hrdinu nastáva, keď si fešáka s typickým francúzskym šarmom najme bohatý muž, ktorý nie je spokojný so ženíchom svojej dcéry, ktorú predstavuje práve Vanessa Paradis. Ako to už býva, ani profesionál sa nedokáže vždy dokonale ovládať a práve Julliet je tou ženou, pri ktorej neudrží svoje city na uzde, a zamiluje sa...

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: S.A.

- - Inzercia - -