Dnes je sobota, 25.jún 2022, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tip na posilnenie imunity od trénerky Soňi Sedláčkovej

január 04, 2019 - 13:36
Posilnenie imunity je najmä v zime veľmi dôležité. Vitamíny treba dopĺňať viac ako v iných ročných obdobiach, no veľakrát na to zabúdame. Prinášame vám tipy na posilnenie imunity od trénerky Soňi Sedláčkovej.
Foto: 

Dnes mám pre vás recept z ultra zdravej zeleniny – z červenej repy! Červená repa má detoxikačné a imunitu posilňujúce účinky a o to vďaka fytochemickým látkam a vitamínu C, ktorý obsahuje. Ak si chcete pripraviť niečo rýchle, zdravé a chutné, odporúčam vám tento cviklový hummus. Budete potrebovať: cícer (uvarený alebo 1 konzerva), 2 stredne veľké červené repy, 2 pol. lyžice sezamovej pasty tahini, 2 pol. lyžice olivového oleja, čierne korenie, strúčik cesnaku, soľ. Postup: Uvarenú červenú repu zmixujeme s cícerom a so všetkými ostatnými ingredienciami dohladka a môžeme podávať so zeleninou alebo s celozrnným pečivom. A ak si nestíhate pripravovať takéto zdravé jedlá, ale chcete si vitamínom C posilňovať imunitu (to je často aj môj prípad), siahnite tak ako ja po výživovom doplnku Megacéčku od spoločnosti Walmark.

Práve v zime je posilnenie imunity dôležité. Už tu máme chladné a zasnežené dni, a preto si aj ja dopredu zvyšujem dávku vitamínu C a snažím sa posilňovať svoju imunitu, či už s čerstvým ovocím alebo spolu s výživovými doplnkami. Ja využívam novinkuHerba-C RAPID. Tento doplnok stravy okrem vitamínu C obsahuje aj zinok na podporu imunitného systému a 4 bylinné extrakty – kurkumu, echynaceu, bazu čiernu a pelargóniu - ktoré podporujú dýchacie cesty.

NÁŠ TIP

Pre zdravé srdce

Ak ryba nepatrí medzi vaše obľúbené jedlá a vo svojom jedálničku zabúdate na strukoviny, cícer, avokádo či tekvicu bohatú na omega-3, máme pre vás tip ako si potrebné mastné kyseliny doplniť. Omega-3 rybí olejFORTE1000 mg s obsahom EPA a DHA vo vysokej dávke bez pachute rybiny podporí vašu duševnú vitalitu a prispeje k normálnej funkcii mozgu, zraku srdca. Obohatenie o prírodný vitamín E podporí ochranu bunky tela pred poškodením.

- - Inzercia - -