Dnes je utorok, 18.január 2022, meniny má: Bohdana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Monika Bagárová : Krv a vražda uprostred rušného New Yorku

marec 24, 2015 - 17:41
Krásna Monika Bagárová uprostred newyorského Times Square s krvou na rukách, prenasledovaná políciou... Najkrajšia speváčka česko-slovenského šoubiznisu oficiálne predstavuje videoklip NEVER HAD.
Foto: 

V singlovej novinke spojila hviezdny tím spolupracovníkov z troch krajín a dvoch kontinentov! Videoklip nakrútila uprostred najrušnejšieho amerického veľkomesta a dokonca si v ňom poprvýkrát zarapovala! 

Na jednej piesni pracoval hviezdny tím z troch krajín a dvoch kontinentov
 
Krátke singlové ticho preťala česká kráska so zamatovým hlasom vo veľkom štýle - videoklipom NEVER HAD, ktorý je o to vzácnejším prírastkom do jej diskografie, že sa rodil postupne, s prestávkami od roku 2013. Česká Beyoncé, ako Moniku často prezývajú, sa totiž posledné dva roky popri speváckej kariére venovala predovšetkým štúdiu na strednej škole. Ku spolupráci na vzniku skladby si navyše prizvala poriadne hviezdny tím – ako prezrádza, zladiť diáre jeho členov nebolo jednoduché, no výsledok stojí za to! Singel a videoklip sa rozhodla dokončiť a predstaviť fanúšikom na jar 2015.
 
 
„Skladbu pre Moniku napísala Celeste Buckingham. Hudby a aranžmánov sa ujala umelecká dvojica Martin Maxo Šrámek a Andrej Hruška z bratislavského štúdia Littlebeat,“ hovorí Monikina manažérka Martina Garassyová. Hviezdne meno svieti v titulkoch videoklipu i v kolónke „styling“ – konkrétne meno Monikinho dvorného stylistu a návrhára Lukáša Macháčka.
 
 
V samotnom videoklipe zase svietia impozantné červené šaty z jeho kolekcie, ktoré „si zahrali v hlavnej úlohe“ počas scény, v ktorej Monika beží medzi typickými žltými taxíkmi na Times Square.   
 
 
Videoklipový debut v New Yorku
 
Jednotlivé scény sa nakrúcali na Manhattane a tiež v Brooklyne,  v umeleckej a momentálne trendy štvrti Williamsburg. Zadanie pre režiséra bolo jasné: „Keďže sme sa chceli vyhnúť klišé o krásach New Yorku, rozhodli sme sa ísť do príbehu,“ vysvetľuje Monika.
 
 
„Režisér mal jasnú predstavu o detektívke a mne sa tá myšlienka zapáčila. Ide o metaforu a „nadsázku“, motív lásky a zrady. V príbehu som obvinená z vraždy svojho priateľa. Je to krvák!“ spomína s úsmevom na nakrúcanie plné umelej krvi.
 
 
Ideou videoklipu a textu piesne je, že ak sa človeku rozpadne vzťah, trápi sa a má pocit, že je to jeho vina, hľadá chybu v sebe. Nakoniec však často zistí, že za tým môže byť aj niečo celkom iné - zrada a kalkul. Pointa je „Never ever“ a skladba je venovaná najmä všetkým, ktorí sa niekedy v niekom sklamali,“ dodáva Monika k pointe príbehu, nakrúcanom v srdci New Yorku.
 
 
„Rozhodne to bola výzva,“ hodnotí s odstupom času nakrúcanie režisér Michal Kunes Kováč. „Skúsenosť s výrobou klipov na inej než domácej pôde mám a väčšinou je to veľmi náročné. Ani v tomto prípade to nebolo inak, keďže som napísal scenár na príbehový klip a nie imidžovku. Pre európskeho filmára je v New Yorku všetko fotogenické, no chcel som sa vyhnúť klišé newyorským scenériám. Beh v šatách po strede cesty na Times Square som si ale odpustiť nemohol. A rozhodne to nebol môj posledný klip z USA,“ dodáva režisér. 
 
 
Zdroj: RED
Foto: JANKA LETKOVÁ, PETR JANDERA
 

- - Inzercia - -