Dnes je piatok, 22.október 2021, meniny má: Sergej
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Zabijaci romantiky?

január 09, 2014 - 09:10
Nie všetko, čo je na webe, odzrkadľuje realitu, to vie hádam aj malé dieťa. Tak prečo takmer polovica z nás lustruje svojho potenciálneho partnera na internete ešte pred prvým rande?
Foto: 
To boli časy, keď sme ešte ani len netušili, čo je to Facebook a Twitter a v interakcii so svojím živočíšnym druhom sme reagovali oveľa spontánnejšie. Koľkokrát denne použijete slovo Facebook v bežnej konverzácii? Uvedomili ste si to niekedy? A teraz nechcem znevažovať význam sociálnych sietí, ale v konečnom dôsledku sú to zabijaci romantiky. A to doslova a do písmena. Chcete niekomu zablahoželať k narodeninám? Načo dvihnúť telefón, keď to môžete ,,postnúť” na Facebooku? Zapáčil sa vám známy vašej kamarátky a chcete mu zaimponovať? Pred pár rokmi by ste sa naňho opýtali, dnes si pekne diskrétne browsujete s nádejou, že sa dozviete niečo relevantné. V angličtine sa táto úchylka volá pre-dating a podľa prieskumu amerického zoznamovacieho portálu Match.com, ho praktizuje až 48 percent z nás.
 
Google a Facebook verzus láska
„Ak sa mi niekto zapáči,“ vraví personálna konzultantka Ingrid (25), ,,neodolám a využijem všetky možné spôsoby, ako si o ňom získať čo najviac informácií. Samozrejme, aj Facebook. Pozerám si jeho fotografie, statusy a hneď viem, aký ten človek vlastne je! Neuveriteľne to šetrí čas.“ Pravda, ale kam sa vytratilo to krásne napätie a radosť zo vzájomného spoznávania? Prečo tak bezhlavo veríme tomu, čo kto napíše na internete? Len si spomeňte, ako ste po návrate z dámskej jazdy, kde ste sa veľmi nepekne opili, postovali na svojom profile depresívne alebo dokonca nenávistné statusy (s pravopisnými chybami!), ktoré ste po vytriezvení museli okamžite vymazať. Nuž, ,,co je psáno, to je dáno“ a kto mal tú česť prečítať si vaše výlevy, asi si o vás pomyslel svoje. A predstavte si, že by Facebook bol jediným zdrojom informácií o ľuďoch. Ktorí by boli vašimi priateľmi aj reálne a ktorí nie? A presne toto robíme s ľuďmi, keď ich hodnotíme. Takí sme. Náchylní veriť radšej virtuálnemu svetu ako rozhovoru zoči-voči. Podľa odborníkov príliš veľa informácií škodí láske i vzťahom. Tak čo, ešte stále vás láka google?
 
Sociálne siete sú stále častejším miestom zoznamovania
 
Čo sa deje, keď neodoláte
Zisťovali sme, čo sa s vami deje, keď si googlite informácie o svojom objekte túžby.
 
1. Začnete ich brať ako tovar
Hysterické vyhľadávanie ,,dôležitých“ dát na internete vás ušetrí stretnutí s niekým, s kým to nemá žiadnu perspektívu (Čože, on počúva Modern Talking?!), prípadne vám to zachráni život (Preboha, on sa fotí so samopalom z druhej svetovej vojny pri plagáte Rambo III!), ale je aj celkom možné, že zbytočne pošlete k vode dokonalého chlapa, ktorý má len trošku iný vkus ako vy… Pre nič za nič. Podľa odborníkov sme vďaka informáciám dostupným na sociálnych sieťach začali ľudí posudzovať ako tovar, podobne, ako keď chodíme nakupovať. Account manažérka Lucia (27) sa priznala, že má s týmto fenoménom bohaté skúsenosti. ,,Minule som sa pristihla pri tom, ako preklikávam z www.asos.co na Badoo a hodnotím. Toto tričko je príliš krátke. Tento chlapík je príliš malý. Staromódny strih. Staromódny účes… Mamičkin maznáčik… Je to z polyesteru...fuj…ďalší…“ A potom, že je toľko súcich žien single. 
 
2. Zabíjate ,,chémiu”
Stretli ste pána úžasného. Miluje snoubord ako vy, má rád kávičku po šiestej večer a prechádzky v daždi, ale keď ste sa ho spýtali na jeho zamestnanie, začal akosi zahmlievať. Bolo vám s ním úžasne, ale napriek tomu ste hneď po príchode domov  zapli notebook a začali pátrať, čo pred vami tají. A prišli ste na to, že pracuje v továrni na výrobu cigariet, kým vy ste striktná nefajčiarka. Až vám prišlo nevoľno, a tak ste mu viac nezavolali. Namiesto toho, aby ste si s ním všetko vyjasnili zoči-voči. Možno občas beriete pragmu príliš vážne a zabúdate na to, že to, či sa k vám niekto hodí, zistíte len vtedy, ak sa mu budete pozerať do očí. Reč tela, pohyby, vôňa, tón hlasu, to sú faktory, ktoré spôsobujú, že vaša centrálna nervová sústava kričí: MILUJEM HO! Ak máte nejaké pochybnosti, nenechajte sa zmiasť dátami. Stavte na osobný kontakt a možno zistíte, že to nie je vôbec tak, ako to na prvý pohľad vyzerá.  Dajte mu šancu zmanipulovať vás! 
 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Autor: Alexandra Okálová
Foto: Thinkstock

 

- - Inzercia - -